Materiał Partnera

Odświeżone wnętrza dzięki dekoracjom okiennym

Odświeżone wnętrza dzięki dekoracjom okiennym

Okna to bardzo ważny element każdego pomieszczenia – skupiają na sobie uwagę, wpuszczając światło dzienne do środka. Rozmaite elementy dekoracyjne, takie jak np. firany czy zasłony sprawiają, że stolarka wygląda nietuzinkowo, wyjątkowo i zdecydowanie poprawia samopoczucie lokatorów. Jak zatem zadbać o to, by nasze okna wyglądały stylowo, elegancko, ale i modnie?

Autorski projekt

Nierzadko mamy w głowie pewien zamysł tego, jak powinny wyglądać dane firany czy zasłony, jednak asortyment dostępny w najpopularniejszych sklepach nie zaspokaja naszych potrzeb i nie jest odzwierciedleniem efektu, który chcielibyśmy osiągnąć. Często problemem jest również długość czy szerokość danego materiału, który wprawdzie może być zredukowany lub poszerzony, jednak niekoniecznie musi to wyglądać estetycznie, a cały proces trwa długo i zmusza nas do czekania na właściwy produkt. Warto jest w takim przypadku zakupić zasłony lub firany na specjalne zamówienie. Odpowiedni producent, taki jak np. Alfa Decor Stanisława Przystał z Kwidzyna, zrealizuje autorski projekt, jednocześnie bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, wprowadzi ewentualne korekty, wcześniej uzgadniając je z klientem. Tylko w ten sposób możemy być pewni tego, że wykonane firany będą zgodne ze wzorem występującym w naszym koncepcie, ale jest to też gwarancja idealnego dopasowania. To kluczowe czynniki w kontekście kompleksowej aranżacji pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu udekorowaniu okien całe wnętrze nabierze niepowtarzalnego stylu i indywidualnego charakteru.

Firany czy zasłony?

W zależności od aranżacji danego pomieszczenia dobieramy do niego właściwe firany lub zasłony. Należy przy tym pamiętać, że spełniają one funkcję nie tylko dekoracyjną, ale też ściśle użytkową. Dzięki odpowiednim ustawieniom można za ich pomocą regulować natężenie światła w pokoju, a grube i długie zasłony stanowić mogą ochronę przed wścibskim wzrokiem osób znajdujących się poza domem czy mieszkaniem. Warto więc przemyśleć jaki typ dekoracji okiennej będzie najbardziej odpowiedni do stylu pomieszczenia. W przypadku małych okien dobrym wyborem będą delikatne firany, które nie zmniejszą optycznie wnętrza. W przypadku dekoracji okiennych zawsze warto pamiętać też o karniszach, na których zawiesza się firany. Ten element również musi być właściwie dopasowany – w minimalistycznych wnętrzach warto zdecydować się na proste wzory, bez skomplikowanych zdobień. Okazuje się zatem, że firany szyte na zamówienie lub zasłony wykonane na wymiar to świetne rozwiązanie w przypadku nieszablonowej dekoracji okiennej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz