Materiał Partnera

Odpowiednia pielęgnacja zwierząt domowych

Odpowiednia pielęgnacja zwierząt domowych

Niezależnie od tego czy mamy psa, kota, królika, chomika czy jakiekolwiek inne zwierze konieczne jest odpowiednie dbanie o jego potrzeby i zapewnienie mu bezpieczeństwa. Dbamy o ich czystość, potrzeby fizjologiczne, karmimy ale również dużo głaszczemy- okazujemy troską i miłość, której potrzebują, ale jest ona niezbędna również nam, gdyż czas spędzony ze zwierzęciem działa kojąco. Wiele osób uważa, że dom bez zwierzaka jest pusty i pozbawiony radości. Mówi się również, że dzieci zdecydowanie lepiej wychowuje się w domach, gdzie mieszkają również zwierzęta. O czym musimy więc pamiętać, aby odpowiednio dbać o naszych braci mniejszych?

Karma dla zwierząt

W dzisiejszych czasach można spotkać się z różnym podejściem do żywienia zwierząt. W ostatnich latach dużą popularnością pośród psiarzy i kociarzy cieszy się żywienie o nazwie BARF, czyli karmienie prawdziwym, surowym mięsem. Karma dla zwierząt musi natomiast być wartościowa, już nie bierzemy z półki pierwszej lepszej, tylko dokładnie analizujemy skład. Ma on odpowiadać potrzebom naszego przyjaciela. Sklepy zoologiczne oferują niezwykle szeroki wybór w tej dziedzinie.Pielęgnacja sierści

Psy i koty wymagają odpowiedniej pielęgnacji. O ile kot umyje się sam i najczęściej nie wychodzi z domu, a do jego kąpieli trzeba nie lada odwagi, o tyle pies potrzebuje odpowiedniej od czasu do czasu. Najlepiej kupić szampon dla psów i regularnie dbać o czystość naszego zwierzaka. Koniecznie jest również wyczesywanie – czeszemy zarówno koty jak i psy – te z krótką, jak i te z długą sierścią. Wyczesując odpowiednią szczotką dbamy również o skórę zwierzaka, usuwając z niej martwe komórki naskórka.

Nie pozwól mu się zgubić

Najlepiej jeśli nasze zwierze zawsze poza domem ma ma sobie obroże lub szelki z identyfikatorem, na którym powinien koniecznie znaleźć się nasz numer telefonu. Wówczas jeśli dojdzie do sytuacji, że nasz piesek zabłądzi, to ktoś, kto go znajdzie będzie miał możliwość szybko nam go zwrócić. Przydatne okazują się również czipy, które można odczytać w rosnącej ilości miejsc. W pobliżu ulicy pies powinien być zawsze na smyczy, podobnie jeśli zamierzamy z nim wsiąść do transportu publicznego. W ten sposób zawsze mamy nad zwierzęciem kontrolę i nie ryzykujemy, że zostanie na przystanku przestraszone, a my pojedziemy.

Smakołyki i zabawki

Czym byłby czas spędzany z przyjacielem bez przyjemności? Nasze zwierzaki również kochają przekąski i wspaniałe smakołyki, jakie oferują sklepy dla zwierząt. Wspólna zabawa z kolei umacnia więź, jaka będzie nas łączyć i pomaga budować zaufanie. Z pewnością kupić zabawki dla kota, jak i dla psa i wspólnie spędzać aktywnie czas. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz