Artykuł sponsorowany

Odnawialne źródła energii a fotowoltaika

Odnawialne źródła energii a fotowoltaika

W obawie przed bardziej radykalnymi zmianami klimatu zaczynamy coraz częściej wybierać rozwiązania bliższe naturze i człowiekowi. Dzisiaj to energia słoneczna jest coraz częściej wykorzystywana do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Zestawy fotowoltaiczne oraz montaż instalacji systemów solarnych zyskują coraz bardziej na popularności. Czym jest fotowoltaika i na czym w ogóle polega?

Fotonic.pl to firma, która zajmuje się dystrybucją oraz montażem paneli fotowoltaicznych. Panele słoneczne oraz panele fotowoltaiczne to dziś najczęściej wybierane przez klientów opcje pozwalające na wykorzystanie energii solarnej w naszym najbliższym otoczeniu. Zmiany klimatyczne to najlepszy dowód na to, że dla własnego dobra i dobra naszej przyszłości powinniśmy zainteresować się odnawialnymi źródłami energii.

Fotowoltaika w domu

Montaż instalacji fotowoltaicznych to najprostszy sposób na zamianę światła słonecznego na energię elektryczną, którą możemy wykorzystać w naszym domu. Poza tym, że dokonując takiego wyboru wpływamy pozytywnie na nasze środowisko to dodatkową korzyścią dla nas jest to, że oszczędzamy na rachunkach za prąd. Systemy fotowoltaiczne to interesująca oferta zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla biznesu. Typowa montowana przez nas instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli, które przekształcają promienie słoneczne w prąd stały, okablowania i falownika, który zmienia prąd stały w prąd zmienny gotowy i bezpieczny do użytku. Dodatkowo licznik dwukierunkowy pozwala na bieżącą kontrolę i odczyt ilości wytworzonej i zużytej energii elektrycznej. Fotonic.pl oferuje swoim klientom kompleksową obsługę zamówienia od sprzedaży paneli fotowoltaicznych, przez montaż kolektorów, po serwis paneli fotowoltaicznych.


Rodzaje instalacji fotowoltaicznych

Dziś klienci mogą wybrać instalację podłączoną do sieci energetycznej. W takiej sytuacji nadmiar wytwarzanej energii jest przekazywany do sieci. Licznik pozwala na kontrolowanie różnic pomiędzy pobraną i wysłaną energią i użytkownik płaci jedynie różnicę pomiędzy tymi dwoma wielkościami. Są one nieco tańsze niż pojedyncze instalacje. Instalacje autonomiczne różnią się tym, że nadmiar energii nie jest przekazywany do sieci energetycznej a magazynowany w akumulatorach. Są one nieodłącznym elementem takiej instalacji. Takie rozwiązanie sprawdza się, jeśli nie możemy podłączyć się do sieci elektrycznej lub koszt takiego podłączenia jest bardzo wysoki. Z tej formy oszczędnej energii korzystają na przykład schroniska górskie w miejscowościach gdzie występuje duże nasłonecznienie, statki i jachty czy hotele i domy letniskowe w mniejszych miejscowościach, którym zależy na obniżeniu kosztów prowadzenia działalności. Coraz częściej można również napotkać systemy, które są połączeniem tych dwóch. Czyli panele fotowoltaiczne wspierane są dodatkowo generatorem prądu lub prądem z sieci publicznej, co sprawdza się i jest szczególnie wydajne w miejscach o mniejszym nasłonecznieniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz