Materiał Partnera

Odkurzacz piorący. Kiedy sprawdzi się w Twoim domu?

Odkurzacz piorący. Kiedy sprawdzi się w Twoim domu?

Odkurzacz to jeden z podstawowych sprzętów sprzątających, dzięki któremu codzienne porządki są szybsze i bardziej przyjemne. Na rynku znajdziemy wiele modeli, zarówno odkurzaczy tradycyjnych, jak i odkurzaczy piorących. O ile funkcje tego pierwszego są nam dokładnie znane, to ten drugi budzi nasze zainteresowanie. W czym pomoże odkurzacz piorący i czy warto go kupić?

Jakie są zalety odkurzacza piorącego?

W naszych domach znajdują się różne typy podłóg – od paneli po dywanowe wykładziny. Każda z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by jak najdłużej zachowała piękny wygląd. Odkurzacz piorący łączy w sobie zalety odkurzacza tradycyjnego z dodatkową funkcją czyszczenia na mokro. Urządzenia tego typu z powodzeniem możemy użyć do mycia paneli, odświeżenia dywanu czy uprania tapicerki. Jeden sprzęt jest w stanie zastąpić nam kilka innych, dzięki czemu sprzątanie zajmuje znacznie mniej czasu. Oszczędzamy także miejsce, które normalnie przeznaczylibyśmy na przechowywanie dodatkowych akcesoriów do sprzątania.

Jak zbudowany jest odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący jest nieco większy i cięższy od tradycyjnego odkurzacza. Wyposażony jest w pojemnik, do którego wlewa się wodę wraz ze środkiem czyszczącym. Urządzenie samo dozuje roztwór na wybranej powierzchni, a następnie pochłania go wraz z zanieczyszczeniami do specjalnego pojemnika. Przy pomocy odkurzacza piorącego możemy szybko posprzątać z podłogi rozlaną zupę czy herbatę. Jeśli do pojemnika z wodą dodamy kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, nasz dom będzie nie tylko lśnił czystością, ale też pięknie pachniał.

Dla kogo sprawdzi się sprzęt tego rodzaju?

Jak doradza specjalista z firmy JARS, która zajmuje się sprzedażą oraz serwisem odkurzaczy – odkurzacz piorący będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które w swoim domu posiadają dywany lub tapicerowane meble. Z jego posiadania szczególnie zadowoleni będą posiadacze domowych czworonogów. Usunięcie sierści i zabrudzeń z wykładzin może być trudne dla zwykłego odkurzacza. Ponadto sprzęt z funkcją mycia na mokro przyda się alergikom. Znacznie lepiej radzi on sobie z usuwaniem roztoczy i innych alergenów.

Ile kosztuje odkurzacz piorący?

Cena zakupu odkurzacza piorącego zależy od kilku czynników. Najdroższe są multifunkcyjne sprzęty cenionych marek. Przy zakupie wybranego modelu warto kierować się parametrami technicznymi takimi jak : moc, siła ssania, pojemność zbiorników czy wbudowany system filtracji. Wybierzmy taki sprzęt, którego jakość będzie adekwatna do ceny. Najtańsze odkurzacze piorące mogą nie spełniać dobrze swojej funkcji.

Opracowanie:
Gdańsk, Żeglarska 4
tel. 58 520 26 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz