Materiał Partnera

Odkryj Polskę – poznaj miejsca, które musisz odwiedzić

Odkryj Polskę – poznaj miejsca, które musisz odwiedzić

Polska jest wyjątkowym krajem, który skrywa w sobie wiele turystycznych tajemnic. Jeżeli uwielbiasz podróżować, warto poznać kilka ciekawych miejsc. Miejsc magicznych i unikalnych. Miejsc, które urzekają swoim klimatem i charakterem. Miejsc, w których zrelaksujesz się i będziesz obcować z pięknem przyrody. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, by na nowo odkryć Polskę.

Miejsca, które trzeba odwiedzić

W Polsce jest wiele zakątków atrakcyjnych dla turystów. Przyciągają bogactwem zabytków oraz urzekają pięknym krajobrazem. Chociaż niektóre z poniżej prezentowanych są dobrze znane, warto wybrać się tam nawet kilkakrotnie. Za każdym razem można bowiem przeżyć niezapomnianą przygodę, zachwycając się na nowo.

1. Ojców

Ojców to wieś w województwie małopolskim, która przyciąga wieloma atrakcjami turystycznymi.

Wybierając się tutaj, warto odwiedzić ruiny zamku Kazimierza Wielkiego, Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, Jaskinię Ciemną oraz Jaskinię Łokietka – wymienia właścicielka agencji turystycznej Biuro Turystyczne Żółwik Katarzyna Pieterwas.

2. Chęciny

Chęciny to niewielkie miasto w województwie świętokrzyskim, położone ok. 15 km od Kielc. Słynie przede wszystkim z ruin zamku, do którego można dotrzeć wytyczonym szlakiem na Górę Zamkową. Pieszym szlakiem warto wybrać się do Jaskini Raj oraz odwiedzić pobliskie Centrum Nauki Leonardo Da Vinci.

3. Solina

Solina jest niewielką wsią zlokalizowaną w województwie podkarpackim, która przyciąga turystów z całego kraju. W niedalekiej odległości znajduje się Jezioro Solińskie, którego atrakcją są zapory i elektrownia. Stąd bardzo blisko do Polańczyka – wsi wczasowo-uzdrowiskowej.

4. Wadowice

Wadowice to miasto leżące w południowej części Polski. Swoją popularność zawdzięcza papieżowi Polakowi – Janowi Pawłowi II. To właśnie tutaj większość życia spędził jako Karol Wojtyła.

Wybierając się do Wadowic, koniecznie powinno się zobaczyć dom rodzinny ojca świętego, gdzie znajduje się muzeum biograficzne papieża. Ponadto warto wybrać się do Bazyliki NMP i odwiedzić jedną z cukierni serwujących „papieskie kremówki”.

Wycieczki jednodniowe – samodzielnie czy z biurem podróży?

Na takie jednodniowe zwiedzanie zakątków Polski  można wybrać się samodzielnie lub z biurem podróży organizującym wycieczki jednodniowe. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnych preferencji podróżujących. Na pewno wycieczki jednodniowe oferowane przez agencję turystyczną to dobra opcja, ponieważ cała organizacja leży pod stronie biura. Ponadto cena wycieczki obejmuje transport, opłaty drogowe, parkingi, bilety wstępu, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie itp.

Decydując się na samodzielny wyjazd, można liczyć na większą swobodę w planie wycieczki, ale wszystkie koszty należy pokryć we własnym zakresie. Te zaś mogą być większe – jako że biura podróży zawsze mają upusty dla grup zorganizowanych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz