Artykuł sponsorowany

Ocieplanie wnętrza budynku – skuteczna termoizolacja krok po kroku

Ocieplanie wnętrza budynku – skuteczna termoizolacja krok po kroku

Komfort cieplny ma ogromny wpływ nie tylko na to, jak mieszka nam się w budynku, ale i na wiele innych, równie ważnych kwestii. Termomodernizacja pozwala nie tylko ograniczyć straty energii, co jest niezwykle ważne z perspektywy dbania o środowisko naturalne, ale również z ekonomicznego punktu widzenia – pozwala znacznie obniżyć opłaty za ogrzewanie pomieszczeń, zwłaszcza w okresie grzewczym. Sprawdź, w jaki sposób ociepla się budynki od wewnątrz.

Sposoby termomodernizacji budynków

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie izolacji termicznej budynku. Za komfort cieplny odpowiada bowiem zarówno izolacja ścian i stropów, jak i stolarka okienna oraz drzwiowa. Do stosowanych termomodernizacji zaliczamy więc:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • docieplenie dachu albo stropodachu,
  • ocieplenie podłogi na gruncie.

Ponadto wykonuje się także prace wewnątrz budynku – wymienia się instalacje grzewcze, a także wykonuje docieplenie budynku od wewnątrz. Zwłaszcza te ostatnie prace wymagają dużych umiejętności, ponieważ od zastosowanych materiałów zależy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom.

Ocieplenie wnętrza budynku

Ocieplenie ścian wewnętrznych budynku to często stosowany sposób termoizolacji, wymaga jednak niezwykłej wprawy i bardzo dobrej znajomości technik oraz materiałów termoizolacyjnych. Niepoprawnie wykonane docieplenie może bowiem skutkować powstawaniem wilgoci i rozwojem pleśni na ścianie, co jest sytuacją bardzo niebezpieczną dla mieszkańców lokalu. Z tego względu, gdy decydujemy się na ten rodzaj docieplenia, warto wybrać wykonawców posiadających duże doświadczenie w tym temacie – takich jak firma Al-Bud Dominiki Hintzke. Specjalizują się oni w kompleksowych pracach remontowo-wykończeniowych, a zwłaszcza termomodernizacjach – w tym ocieplaniu ścian wewnętrznych budynku, elewacji, a także montażu okien i drzwi.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania budynków?

Zazwyczaj dociepla się ściany pełne, bez okien i drzwi, zwłaszcza te położone od strony północnej. Do wykonania tego typu dociepleń zazwyczaj stosuje się specjalistyczne systemy w postaci płyt mineralnych – zapobiegają one gromadzeniu się wilgoci, a tym samym rozwojowi bakterii i grzybów. Często do izolacji wewnętrznej używa się także styropianu, wełny mineralnej lub pianki PUR.

Najważniejsze jest jednak, by prace te wykonywali specjaliści – dzięki temu można uniknąć powstawania mostków termicznych, czyli miejsc, w których ciepło ucieka z budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz