Materiał Partnera

Ocieplanie domów jednorodzinnych – jak zadbać o odpowiednią termikę?

Ocieplanie domów jednorodzinnych – jak zadbać o odpowiednią termikę?
Budowa domu jednorodzinnego bezpośrednio wiąże się z podejmowaniem wielu odpowiedzialnych decyzji i poszukiwaniem idealnego kompromisu pomiędzy ceną a jakością zakupionych materiałów. Szczególnie wiele uwagi wymagają te, wpływające na właściwości termoizolacyjne budynku, bo to od nich właśnie będzie zależało, ile dokładnie przyjdzie nam zapłacić za zużycie energii. Co warto wiedzieć o materiałach dociepleniowych i czym sugerować się podczas zakupów?

Ocieplenie ścian – styropiany

Wciąż ogromną popularnością ze strony inwestorów cieszy się spieniony polistyren, czyli prościej rzecz ujmując, styropian. Jest to materiał przede wszystkim sprawdzony, który przez szereg lat zdążył udowodnić to, można mu zaufać. Na co trzeba zwrócić uwagę przy jego zakupie? Wszyscy zainteresowani powinni skupić się na współczynniku przenikalności cieplnej, który zawsze oznaczony jest grecką literą lambda. Im jest on bliższy 0, tym lepiej dla termiki budynku. Nie należy zapominać o tym, iż ściany są relatywnie dużymi powierzchniami, przez które ciepłe powietrze może zacząć uciekać. Poza bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi styropiany odgrywają jeszcze jedną, istotną rolę.

O czym konkretnie mowa? Z praktycznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę na parametry związane z pochłanianiem dźwięków. Może okazać się to kluczowe, jeśli chodzi o późniejsze komfortowe korzystanie z domu. Oczywiście nawet najwyższej jakości i najdroższy styropian nie spełni swojej funkcji, jeżeli nie zostanie prawidłowo zamontowany. Aby prace dociepleniowe wykonane zostały z troską o najmniejszy nawet szczegół, warto powierzyć je najbardziej polecanym firmom budowlanym. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Mariusz Przybył. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia inwestorom rzetelne wsparcie w zakresie kompleksowych remontów. Co jeszcze warto wiedzieć o materiałach dociepleniowych?

Materiały dociepleniowe – wełny

Kolejnymi bardzo popularnymi materiałami dociepleniowymi, które również ciesza się sporą popularnością, są wełny skalne oraz szklane. W przeciwieństwie do styropianów zdecydowanie częściej stosuje się je przy pracach związanych z ociepleniem dachów. Ze względu na mniejszy ciężar, na dachach skośnych wykorzystuje się wełny szklane, które zarówno zapewniają dobre parametry izolacyjne, jak i nie nadwyrężają nadmiernie konstrukcji. Przy dachach płaskich warto rozważyć wełny skalnej. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, producenci wełen zapewniają dostęp do swoich produktów w wersji w rolkach oraz w płytach.

Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy poszczególnymi wełnami, to wynikają one przede wszystkim z zastosowanych w procesie produkcji surowców. Obie wykazują jednak dobre właściwości, jeżeli chodzi o niepalność. Ocieplenie domu jednorodzinnego, z uwzględnieniem wszystkich ważnych aspektów, jest zadaniem ze wszech miar odpowiedzialnym. Poważny inwestor musi zadać o to, aby odpowiednią jakością cechowały się same materiały oraz ich montaż.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz