Materiał Partnera

Obsługa prawna podmiotów gospodarczych – wybór odpowiedniej kancelarii adwokackiej

Obsługa prawna podmiotów gospodarczych – wybór odpowiedniej kancelarii adwokackiej

Specyfikacja obsługi prawnej w kancelariach adwokackich bardzo mocno wykracza poza działania związane z postępowaniami sądowymi, a także przedsądowymi. Dzisiejsze biura prawnicze są również potrzebne do stałej współpracy zwłaszcza z podmiotami gospodarczymi. Większość małych, średnich, a także dużych firm podejmuje współpracę z adwokatami po to, aby każde ich działanie było zgodne z unormowaniami prawnymi czy rozporządzeniami Unii Europejskiej.

Kancelaria obsługująca klientów instytucjonalnych

Nie wszystkie biura prawnicze oferują pomoc prawną dla klientów instytucjonalnych, a zwłaszcza dla przedsiębiorstw produkcyjnych i firm usługowych. Takie usługi wiążą się bowiem ze znacznie bardziej zaawansowaną współpracą, która często zawierana jest na długie lata. Obsługa prawna podmiotów gospodarczych jest również bardzo wymagająca – adwokat musi sprawnie poruszać się nie tylko w zagadnieniach prawnych, ale również musi posiadać kwalifikacje biznesowe: negocjacyjne, marketingowe i analityczne. Najczęściej firmy i innego rodzaju instytucje podejmują współpracę z takimi kancelariami adwokackimi jak Kancelaria Adwokacka Marcin Lemańczyk, bo to właśnie tego typu usługobiorcy zajmują się zarówno sprawami indywidualnymi, jak i bardziej złożonymi biznesowymi. Kancelaria obsługująca klientów instytucjonalnych powinna wyróżniać się długą praktyką w prawie karnym, prawie karno-skarbowym, a przede wszystkim prawie administracyjnym oraz ubezpieczeniowym. Ważne są również szerokie kompetencje związane z prawem cywilnym – wiele podmiotów gospodarczych, zwłaszcza tych zatrudniających dużą ilość pracowników, zapewnia im bezpłatną pomoc prawną. Do tego jest potrzebny dobry adwokat, który będzie potrafił pomyślnie sfinalizować takie sprawy jak roszczenia o zapłatę (odszkodowania i zadośćuczynienia) czy kwestie spadkowe.

Oferta stałej obsługi prawnej

Stała obsługa prawna kancelarii adwokackiej ma na celu skuteczne rozwiązywanie problemów przedsiębiorców oraz udzielanie im efektywnej pomocy doradczej w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej – w aspekcie prawnym. Warto wiedzieć, że adwokaci obsługujący firmy pełnią funkcję reprezentantów prawnych i procesowych w różnego typu postępowaniach, a także oferują pełne wsparcie w przygotowywaniu różnego rodzaju wniosków. Nie tylko działania związane z m.in. sporządzaniem odwołań, skarg od decyzji administracyjnych czy reprezentacja przed organami administracji państwowej wchodzą w skład kompetencji adwokatów obsługujących firmy. Bardzo często są oni podmiotami doradczymi, mającymi za zadanie sprawdzać prawidłowość umów handlowych czy klarowności prawnej kontrahentów. Wielokrotnie kancelarie prawne biorą udział w negocjacjach biznesowych, co pozwala przedsiębiorcom zawierać najkorzystniejsze i zgodne z prawem partnerstwa z innymi firmami.

Opracowanie:
Sopot, Curie-Skłodowskiej 13 lok. 1
tel. 604 719 886
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz