Artykuł sponsorowany

O czym pamiętać przy projektowaniu systemu zasilania awaryjnego?

O czym pamiętać przy projektowaniu systemu zasilania awaryjnego?

Zasilanie awaryjne w wielu branżach jest niezwykle istotne i daje możliwość podtrzymania energii wymaganej do poprawnego działania poszczególnych maszyn czy urządzeń. Cały system musi być jednak bardzo dokładnie przemyślany i zaprojektowany w sposób odpowiedni, co zagwarantuje bezpieczeństwo podczas konieczności uruchomienia zasilania awaryjnego. O czym zatem pamiętać przy tworzeniu takiego układu?

Odpowiednia wydajność

Stworzenie efektywnego systemu zasilania awaryjnego wymaga przede wszystkim skrupulatnego odnotowania ilości odbiorników, które w razie potrzeby będą korzystać z dodatkowego źródła. Należy dokładnie przeanalizować ich umiejscowienie w obiekcie, stworzyć profile energetyczne i określić charakter eksploatacji maszyn czy urządzeń. Oprócz tych danych, przy projektowaniu systemu zasilania awaryjnego trzeba pamiętać o dopasowaniu go pod kątem wydajności energetycznej. To kluczowy parametr, który określa efektywność całego układu w trakcie podtrzymania energii.

Średnia moc doprowadzana do urządzeń w tym czasie powinna być bowiem odpowiednia i zapewniać im stabilną pracę, dlatego tak istotne jest stworzenie przemyślanego projektu oraz dobór właściwych elementów systemu zasilania awaryjnego. Jest je w stanie dostarczyć firma Comex S.A., która proponuje swoim klientom wiele rozwiązań w zakresie zasilania gwarantowanego. Ze specjalistami warto również określić kilka innych parametrów przy projektowaniu tego typu systemów. O czym zatem jeszcze należy pamiętać przy ich tworzeniu?


Przemyślany system zasilania awaryjnego

W przypadku awarii dodatkowy układ zasilania daje możliwość podtrzymania energii na konkretnym poziomie. Przy budowie systemu należy pamiętać o określeniu czasu, przez jaki będzie to potrzebne. Odpowiedni czas podtrzymania daje możliwość wyeliminowania usterki i przywrócenia zasilania głównego, dlatego parametr ten powinien być dokładnie przeanalizowany wraz ze specjalistami zajmującymi się projektowaniem i montażem systemów zasilania gwarantowanego.

Pomogą oni we właściwym rozmieszczeniu elementów układu, a następnie ich skonfigurowaniu i uruchomieniu. Warto zadbać także o ustalenie niezwykle ważnych metod zarządzania całym systemem zasilania awaryjnego. Odpowiednio przygotowany jest bowiem w stanie nawet poinformować administratora np. o ewentualnej awarii. Przy projektowaniu systemu zasilania gwarantowanego należy zatem pamiętać o wielu kwestiach, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznych firm zajmujących się przygotowaniem takich układów, ich montażem, konfiguracją i uruchamianiem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz