Materiał Partnera

Nowy komfort jazdy – czyli zalety profesjonalnego przyciemniania szyb

Nowy komfort jazdy – czyli zalety profesjonalnego przyciemniania szyb

Do często stosowanych metod, które znacznie poprawiają ostrość widzenia w pełnym nasłonecznieniu, ułatwiają prowadzenie auta i jednocześnie chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, jest stosowanie przyciemnianych szyb. Te w autach z salonu są kosmicznie drogie, dlatego stosowanie folii przyciemniających, jest swego rodzaju złotym środkiem pomiędzy komfortem jazdy a ceną za usługę przyciemniania szyb.

Jazda samochodem to dla niejednego z nas sposób na życie. Spędzając większość dnia za kierownicą, warto zadbać nie tylko o stan mechaniczny naszego źródła utrzymania, ukochanych „czterech kółek”, ale również o komfort jazdy. W przypadku przyciemniania szyb folią przyciemniającą ważne jest stosowanie się do kilku zasad montażu, które wpływają zarówno na estetykę prac, jak i trwałość usługi.

Doświadczenie i precyzja sposobem na ciemne szyby w aucie

W przypadku popełnienia błędu w sztuce oklejania szyb grozi nam nie utrata podstawowej funkcji, jaką ma za zadanie spełniać szyba samochodowa, czyli umożliwienie właściwego pola widzenia. Fuszerka sprawi, że nasz pojazd będzie wyglądał nieestetycznie, a sama folia będzie wymagała wymiany – źle przyklejona folia jest nie do użytku. W profesjonalnym salonie aut, zajmującym się zarówno pielęgnacją aut, jak i ich delikatnym tuningiem zawsze prace wykonują przeszkoleni pracownicy. Dzięki posiadanej wiedzy i praktyce wybiorą stopień przyciemnienia szyby do twoich potrzeb, pamiętając, by usługa przyciemniania szyb odbyła się w zgodzie z obowiązującym prawem. Przykładem takiego salonu samochodowego jest firma Detail King Zgorzelec Profesjonalna Myjnia & Studio Pielęgnacji Aut Krzysztof Kamiński.

Należy pamiętać, ze zarówno przednie boczne szyby, jak i szyba czołowa maksymalnie mogą chłonąć 15% światła, użycie ciemniejszych szyb wiązać się może z nałożeniem na właściciela auta mandatu, czy też nieuzyskaniem przeglądu na stacji kontroli pojazdów.

Zalety zastosowania w aucie szyb przyciemnianych

Właściwe przeprowadzenie usługi przyciemniania szyb to przede wszystkim poprawa komfortu jazdy oraz:

  • Ochrona przed promieniami słonecznymi,
  • Ochrona z zewnątrz, szyby działają na zasadzie lustra weneckiego,
  • Dodatkowa ochrona antywłamaniowa,
  • Poprawa estetyki, wyglądu pojazdu,

·       Poprawa wydajności klimatyzacji – mniejsze przegrzewanie się auta latem, szybsze nagrzanie się w zimie.

Chcąc dobrze wybrać rodzaj przyciemnienia szyb, trzeba zastanowić się, w jakim celu chcemy je przeprowadzić, jeśli wyłącznie celem zwiększenia atrakcyjności auta, możemy pokusić się o szyby całkowicie nieprzepuszczalne przy tylnej kanapie, czy też tylnej szybie, zyskując całkowitą intymność i nietuzinkowy efekt ozdobny. Jednak chcąc poprawić komfort jazdy i użytkowania auta, lepiej skonsultować wybór z profesjonalistą, który oceni, jaki rodzaj folii będzie dla nas najkorzystniejszy zarówno pod względem cenowym, jak i praktycznym
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz