Artykuł sponsorowany

Nowoczesne rozwiązania z zakresu techniki grzewczej

Nowoczesne rozwiązania z zakresu techniki grzewczej

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu techniki grzewczej jest odpowiedzią na globalną sytuację energetyczną, która charakteryzuje się ograniczonymi rezerwami gazu ziemnego i ropy naftowej przy jednocześnie rosnącym ich zużyciu. Dodatkowo emisje dwutlenku węgla podgrzewają naszą atmosferę i prowadzą do zmian klimatycznych. Normy europejskie zalecają większą efektywność przy wytwarzaniu ciepła oraz zimna, a także wykorzystanie na szerszą skalę energii odnawialnych. Który nośnik będzie właściwy?

Energia ze słońca

Najbardziej przyjaznym dla środowiska źródłem energii jest energia słoneczna. Faktem sprzyjającym jej wykorzystaniu jest pokrycie kosztów nabycia odpowiedniej instalacji przez państwo. Ciepło dostarczane jest przez kondensacyjny kocioł gazowy oraz grzejniki lub ogrzewanie podłogowe, które rozdzielane jest na pomieszczenia. Kolektory słoneczne wykorzystywane zarówno do wspomagania ogrzewania, jak i do podgrzewania ciepłej wody użytkowej pozwalają na pokrycie nawet 60% rocznego zapotrzebowania na energię do przygotowania ciepłej wody.

Energia z gruntu i powietrza

Na efektywne i ekologiczne wykorzystanie energii z natury pozwala również pompa ciepła. Ciepło pobierane jest dzięki systemowi wymienników ciepła z powietrza, gruntu i wody gruntowej, a w obiegu pompy jego temperatura podwyższana jest do poziomu do użytecznego do celów grzewczych. Pompy ciepła zapewniają komfortowe ciepło przez cały rok, ponieważ w okresie letnim można ustawić system tak, aby chłodził pomieszczenia mieszkalne.

Ta technika grzewcza należy do najbardziej oszczędnych i czystych możliwości wytwarzania ciepła, które, pobierane z gruntu i powietrza, jest odnawialnym źródłem energii pozwalającym na obniżenie emisji dwutlenku węgla – wyjaśnia specjalista z firmy TP Instal z Łodzi, która posiada w swojej ofercie m.in. projektowanie i budowę sieci gazowych, tworzenie instalacji sanitarnych zewnętrznych i wewnętrznych, wykonywanie systemów techniki grzewczej oraz rekuperacji ciepła w różnego rodzaju obiektach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz