Materiał Partnera

Nowoczesne rozwiązania do obróbki szkła w ofercie firmy Szkło-Tech

Nowoczesne rozwiązania do obróbki szkła w ofercie firmy Szkło-Tech

Szklane elementy wykorzystywane są w wielu branżach – głównie stosuje się je w budownictwie i przemyśle. Ze względu na parametry szkła jego obróbka nie należy do zadań prostych, dlatego niezbędne jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie. Proponuje je firma Szkło-Tech, która jest producentem maszyn do obróbki elementów wykonanych z tego materiału. Co dokładnie znajduje się w ofercie?

Szlifowanie na najwyższym poziomie

Szlifierki do szkła to sprzęt, przed którym stawiane są spore wymagania w zakresie wydajności i funkcjonalności. Doskonałymi parametrami dysponują urządzenia proponowane przez firmę Szkło-Tech – renomowanego producenta rozwiązań do obróbki szkła. Szeroki asortyment obejmuje wiele szlifierek, które dopasowywane są do konkretnych potrzeb klienta. Mogą być one wyposażone w określoną liczbę wrzecion – popularne są modele 6-wrzecionowe. Jednym z nich jest szlifierka S-8 produkowana przez Szkło-Tech.

Maszyna ta przeznaczona jest do szlifowania krawędzi szkła płaskiego o kształcie kwadratu lub prostokąta i zapewnia sporo możliwości w zakresie regulacji prędkości szlifowania. Firma Szkło-Tech w swoich urządzeniach wdraża efektywne rozwiązania, dzięki czemu szlifierki mogą nie tylko jednocześnie szlifować i polerować, ale też automatycznie zatępiać naroża. W ofercie Szkło-Tech znaleźć można także specjalistyczne myjnie do szkła. To właśnie z ich pomocą elementy po obróbce są czyszczone ze zbędnych, zalegających fragmentów w trakcie mycia wstępnego oraz zasadniczego.

Rozbudowana oferta

Firma Szkło-Tech, dostarczając zakładom zajmującym się obróbką szkła specjalistyczne maszyny, jest też w stanie zadbać o urządzenia wykorzystywane do wiercenia otworów w elementach z tego materiału. To specjalne wiertarki do szkła, które występują w wariancie poziomym i pionowym. Ich spore możliwości oraz wysoka precyzja zapewniają wykonanie otworów w szklanych elementach zgodnie z zaleceniami klienta. Rozbudowana oferta producenta Szkło-Tech obejmuje również właściwie przystosowane stoły montażowe do szyb zespolonych. Pełnią one funkcję zarówno poduszki, jak i ssania.

Należy także pamiętać o konieczności transportowania obrobionych elementów ze szkła. Bezpieczne ich przenoszenie zapewnia oferowany przez firmę Szkło-Tech transporter do szklanych elementów. Niezależne zasilanie w połączeniu z wydajną pompą vacuum zapewnia solidne przymocowanie materiałów ze szkła w każdej sytuacji. Warto też wspomnieć o narzędziach oferowanych przez Szkło-Tech. To wysokiej jakości ściernice czy wiertła diamentowe, które gwarantują maksymalną precyzję i wytrzymałość na odpowiednim poziomie, dzięki czemu szlifowanie czy wiercenie szkła przebiega bezproblemowo.

Opracowanie:
Jaworzno, Staszica 20
tel. 32 615 03 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz