Materiał Partnera

Nowoczesna firma budowlana – nowoczesne techniki ociepleń

Nowoczesna firma budowlana – nowoczesne techniki ociepleń

Wśród inwestycji remontowo-budowlanych w Polsce, największe zainteresowanie wśród klientów indywidualnych można zaobserwować na usługi dociepleń elewacji, a także poddaszy. Dzisiaj zajmują się tym wyspecjalizowane wąsko podmioty, lub też ogólnobudowlane firmy, które często kierują się innowacyjnością różnych metod dociepleniowych. Poznaj je razem z nami!

Docieplenia zewnętrzne – wybieraj te dedykowane dla budownictwa pasywnego

Jeśli jesteś w fazie projektowania domu jednorodzinnego, masz znacznie szersze pole działania odnośnie wyboru odpowiedniego systemu dociepleń. Wśród tych nowoczesnych, a nawet innowacyjnych i jeszcze nie tak bardzo spopularyzowanych na terenie Polski, są te dotyczące wykorzystania pustaków wewnątrzkomórkowych wypełnionych wełną mineralną. To właśnie te prefabrykaty pozwalają na pominięcie przy wznoszeniu budynku prac dociepleniowych, gwarantując przy tym znacznie rozleglejsze możliwości aranżacji elewacji. Często zapewniają one również znaczną optymalizację kosztów usług budowlanych…

W przypadku termomodernizacji zewnętrznych, nie mamy możliwości wybierania tak szerokiego spektrum metodologii dociepleniowych, co w przypadku nowych obiektów. Nie znaczy to jednak tego, że najlepiej wybierać zwykłe systemy styropianowe z tynkiem akrylowym, czy silikatowym. Nie zawsze najlepsza jest również technika mokra lekka, czy lekka sucha. Aby uzyskać wysokie parametry oszczędności grzewczych, warto zatem podążać za systemami dedykowanymi dla domów energooszczędnych i pasywnych – np. BOLIX PASSIVE THERM – które zostały stworzone w taki sposób, aby zapewniać również najwyższy poziom zdrowego mikroklimatu we wnętrzach. Jest to zapewniane dzięki specjalnej ochronie przeciw mikroorganizmom, które również niszczą elewację i zmieniają ich kolor.

Ocieplenie poddasza – postaw na celulozę lub piankę

W przypadku inwestycji ocieplania poddaszy, również najlepsze firmy budowlane zarekomendują nam nowoczesne rozwiązania, które mogą być oparte o granulowaną celulozę lub też o piankę poliuretanową. W obu przypadkach mamy do czynienia z materiałem, który odporny jest na starzenie, a przy tym, który idealnie wypełnia wszystkie szczeliny, niwelując wszystkie mostki termiczne. Każde działanie musi być jednak podparte świadectwami energetycznymi i analizą podczas wizji lokalnej. Skrupulatne projekty, kosztorysy i pełne doradztwo inwestycyjne, zawsze zapewnia dlatego firma PRO-BUD Usługi Ogólnobudowlane, która realizuje inwestycje klientów indywidualnych, biznesowych, a także publicznych. Szeroka oferta tego podmiotu to również działania dekarskie, kompleksowe wykończenie wnętrz, prace wyburzeniowe, rozbiórki, czy roboty ziemne. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz