Materiał Partnera

Nowe trendy w przesłonach okiennych

Nowe trendy w przesłonach okiennych

Rolety, żaluzje, zasłony… każdy doskonale zna te tradycyjne rodzaje przesłon okiennych, jednak dynamiczny rozwój branży wyposażenia wnętrz sprawia, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania w zakresie aranżacji okien. Jakie są najnowocześniejsze rodzaje przesłon okiennych, czym się charakteryzują i dlaczego warto wybrać je do swojego mieszkania lub biura?

Nowoczesne rolety

Tradycyjny model rolety, czyli zasłony materiałowej, wolnowiszącej bądź w kasecie, jest każdemu dobrze znany. To prosty, funkcjonalny i estetyczny sposób na zasłonięcie okna i dozowanie światła słonecznego docierającego do wnętrz. Obecnie dużą popularnością cieszą się specjalistyczne tkaniny, które podnoszą funkcjonalność tego typu przesłon. Jakie rolety królują w tym sezonie?

  • Rzymskie – rolety rzymskie od tradycyjnych przesłon odróżnia przede wszystkim wysoka jakość i różnorodność wykorzystywanych tkanin. Do wyboru są m. in. nowoczesne materiały, które zaciemniają pomieszczenie, rozpraszają promienie światła lub są transparentne. Na uwagę zasługuje również elegancki sposób zwijania w formie dekoracyjnych fałd.
  • Dzień-noc – tego typu rolety to innowacyjne rozwiązanie, którego podstawę stanowi naprzemienne ułożenie kolejnych pasów tkaniny: przeźroczystych (transparentnych) i kolorowych, czyli zaciemniających. Dzięki takim roletom można łatwo dozować dostęp światła do pomieszczenia. Wariant dzień-noc z powodzeniem zastępuje tradycyjne firany czy zasłony.

Żaluzje, plisy, wertikale

Na jakie inne trendy w przesłonach okiennych warto zwrócić uwagę? Na to pytanie odpowiada ekspert z firmy Deco Square

Żaluzje wciąż cieszą się dużą popularnością, jednak dzisiaj zaskakują nowoczesnością i estetyką. Modne są zwłaszcza żaluzje drewniane, które tworzą we wnętrzu ciepłą atmosferę. Alternatywą dla modeli drewnianych są żaluzje aluminiowe, które dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Ciekawym rozwiązaniem są z kolei żaluzje pionowe, zwane wertikalami, idealne do gabinetów i pomieszczeń biurowych. Do bardziej dekoracyjnych przesłon należą plisy, czyli żaluzje plisowane dostępne w różnej kolorystyce, także w wersji dzień-noc. Warto przy tym zwrócić uwagę, że obecnie ważnym trendem w dziedzinie przesłon okiennych są również nowoczesne technologie umożliwiające np. zdalne sterowanie roletami za pomocą pilota. Wszystko to sprawia, że współczesne przesłony okienne zyskują zupełnie nowy wymiar estetyczny i funkcjonalny, pełniąc ważną rolę w naszych domach i miejscach pracy.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz