Materiał Partnera

Nos, oczy, usta – możesz mieć twarz jak z okładki!

Nos, oczy, usta – możesz mieć twarz jak z okładki!

Wiele osób ma kompleksy związane z wyglądem swojej twarzy. To poważny problem, bo o ile za duży brzuszek można zrzucić przy pomocy odpowiedniej diety i ćwiczeń, a za małe piersi można ukryć pod odpowiednio dobranym ubraniem, o tyle nasza twarz zawsze jest dobrze widoczna. Niektóre problemy towarzyszą nam przez całe życie, inne pojawiają się z wiekiem. W tym artykule podpowiadamy, jak pozbyć się ich wszystkich.

Nos, którego nie możesz polubić

Jednym z elementów naszej twarzy, który ma największy wpływ na jej ogólny wygląd, jest nos. Jeśli jest za duży, lub ma jakiś nieładny kształt, może stać się powodem kompleksów. Zamiast narzekać, możemy zacząć działać – jeśli nasz nos naprawdę nas drażni, możemy zmienić jego wygląd. Doświadczony chirurg plastyczny wykona dla nas zabieg, który całkowicie odmieni wygląd naszej twarzy. Dlaczego nos ma tak ogromny wpływ na nasz wygląd?           

- Nos znajduje się w samym centrum twarzy. Wszelkie wady nosa są bardzo widoczne, ze względu na jego przestrzenny kształt i  umiejscowienie. Ukrycie ich, czy to przy pomocy makijażu, czy garderoby jest często niemożliwe. Wady nosa i niedoskonałości jego wyglądu mogą być wrodzone i pourazowe – mówi Henryk Knakiewicz, chirurg plastyczny. Taki zabieg zwykle nie jest szczególnie skomplikowany – w wielu przypadkach można go wykonać przy znieczuleniu miejscowym.

Wymarzone usta

Za małe, za duże, asymetryczne – usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety, nie zawsze natura wyposaża nas w piękne, pełne, symetryczne wargi. Wąskie lub niesymetryczne usta to bardzo często powód do kompleksów – takie usta nie wyglądają dobrze, nawet po pomalowaniu szminką. Dlatego, jeśli chcemy poprawić ich wygląd, koniecznie zgłośmy się do chirurga plastycznego. Zabieg, polegający na korekcie ust wykonywany jest u młodych ludzi – także u mężczyzn – kiedy ich wargi nie wykształciły się w odpowiedni sposób. Osoby w starszym wieku zgłaszają się do specjalistów, by podnieść jędrność ust, pozbyć się otaczających je zmarszczek i opadających kącików. To bardzo prosty zabieg, trwający około pół godziny i niemal bezbolesny. Efekt nie jest jednak wieczny – żeby go utrzymać zabieg trzeba powtarzać.

Młode spojrzenie

Najwięcej o naszym wieku mówią oczy – a właściwie otaczające je zmarszczki. Młodsze spojrzenie możemy sobie zapewnić dzięki zabiegom plastyki powiek. W przypadku delikatniejszych zmarszczek, świetnie sprawdzają się też takie zabiegi jak zastrzyki z toksyną botulinową. 

Opracowanie:
Wrocław, Sienkiewicza 33 lok. a
tel. 71 328 44 44
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz