Materiał Partnera

Nocleg w Szaflarach. Propozycje

Nocleg w Szaflarach. Propozycje

Szaflary to niewielka miejscowość położona nieopodal Zakopanego. Co roku przyciąga liczne rzesze turystów, zarówno z uwagi na bliskość stolicy Podhala, jak i w związku z obecnością kilku kompleksów geotermalnych, w których można spędzić czas nie tylko miło, ale też z pożytkiem dla zdrowia. Wciąż rozwijająca się lokalna infrastruktura oferuje w tej chwili przybyszom co najmniej kilka ciekawych opcji noclegowych.

Domek

Bardzo popularnym wariantem – podobnie jak w innych niż górskie rejonach naszego kraju – jest wynajem wolnostojących domów i domków. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla większych rodzin i grup znajomych, które cenią sobie możliwość przebywania „we własnym sosie”. Pewnym minusem jest tu konieczność samodzielnego zaopatrywania się w produkty spożywcze i przygotowywania posiłków, a także dysponowania samochodem w związku z tym, że większość tego typu obiektów usytuowana jest w pewnej odległości od głównych atrakcji okolicy.

Apartament

Nieco lepiej pod tym względem może się prezentować dość podobna opcja, jaką jest apartament w budynku, w którym znajduje się kilka takich mieszkań przeznaczonych pod krótkoterminowy wynajem. Siłą rzeczy w takim układzie poziom intymności osiągalny dla prywatnego domku zostaje mocno ograniczony, ale nie wszystkim musi to przeszkadzać. Pomimo mniejszego metrażu ceny wynajęcia apartamentu niekoniecznie odbiegają od cen wynajmu całego domu.

Hotel

Znacznie bardziej atrakcyjną ekonomicznie opcją jest pobyt w hotelu lub pensjonacie, których w Szaflarach nie brakuje. Rynkowa rywalizacja pomiędzy nimi sprawia, że za relatywnie nieduże pieniądze spodziewać się można nie tylko naprawdę przyzwoitego standardu, ale też licznych udogodnień – aczkolwiek tych ostatnich spodziewać się należy raczej w hotelach niż mniejszych pensjonatach.

Szeroka gama atrakcji

Mając tak szeroki wybór, warto więc rozejrzeć się za obiektem, w którym nie tylko komfortowo się wyśpimy i smacznie zjemy, ale też będziemy mogli liczyć na dodatkowe atrakcje uprzyjemniające nam pobyt. Świetnym przykładem jest ośrodek wczasowy Borowy Dwór, który oferuje swym gościom chociażby salę zabaw dla dzieci, a dla dorosłych – strefę SPA dysponującą m.in. kilkoma rodzajami saun i jacuzzi. Gwarancją mile spędzonego czasu nawet w razie niepogody są ponadto znajdujące się na terenie hotelu sala gier (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy) i kręgielnia. W cenie noclegu – często niezwykle atrakcyjnej, jeśli załapiemy się na jeden z wielu promocyjnych pakietów – uwzględniono poza tym zniżki na wstęp do lokalnych term czy na wyciąg narciarski.

Podsumowanie

Jak więc widać, jeśli chodzi o nocleg w Szaflarach, to możliwości jest całkiem sporo, a wybór najlepszej z nich zależy nie tyle nawet od budżetu, jakim dysponujemy, ile od naszych indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań. Abstrahując jednak nawet od tego, w którym konkretnie miejscu się zatrzymamy, uroki tej górskiej miejscowości i piękno okolicznej przyrody z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz