Materiał Partnera

Nocleg w apartamencie czy hotelu? Porównanie obu rozwiązań

Nocleg w apartamencie czy hotelu? Porównanie obu rozwiązań

Wybierając się na wakacje, w podróż lub delegację, stajemy przed koniecznością wyboru noclegu. Jedną z najpopularniejszych opcji jest hotel. Jednak od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywają noclegi w apartamentach. Są one komfortowe, dają większą niezależność i dość często są tańszą opcją niż nocleg w dobrym hotelu. Zapraszamy do poznania różnic między tymi dwoma rozwiązaniami.

Domowa atmosfera

Na wstępie warto podkreślić, że nocleg w apartamencie zapewnia przede wszystkim domową atmosferę. Do dyspozycji mamy kuchnię, łazienkę, salon i pokoje. Odbierając apartament nie musimy meldować się w recepcji, ani schodzić na śniadanie w określonych godzinach. Apartamenty na wynajem są więc znakomitą opcją dla osób, które cenią sobie niezależność i domową atmosferę.

Większa przestrzeń, niższa cena

Wybierając apartament, nawet w wysokim standardzie, możemy liczyć na tani nocleg. Jak to możliwe? Wynajmując pokój hotelowy płacimy za ilość osób, a metraż nie ma żadnego znaczenia. Inaczej jest w przypadku wynajmu apartamentu - jego cena obejmuje całe mieszkanie, niezależnie od ilości osób. Wynajem apartamentu jest więc idealną opcją dla rodzin z dziećmi lub grupy przyjaciół na wakacyjnych wojażach.

Wysoki standard

Płacąc za pokój w hotelu płacimy nie tylko za sam pokój, ale także za obsługę hotelową, natomiast wybierając apartament, płacimy za jego standard. Apartamenty mają więc wszystko, co umożliwia wypoczynek i codzienne zadania, np sprzęt AGD, RTV, pełne wyposażenie kuchni i łazienki. Rodziny z małymi dziećmi mogą zwykle liczyć na dodatkowe udogodnienia, takie jak łóżeczko, wanienka do kąpieli lub zabawki.

Wiele apartamentów, np z firmy Yuliya Ivanska, może pochwalić się schludnym i nowoczesnym wystrojem. Wszystkie kwatery wspomnianej firmy przeszły przez gruntowny remont, a do ich wykończenia użyto materiałów najwyższej jakości.

Lokalizacja

Zarówno przy wyborze hotelu jak i apartamentu ważna jest lokalizacja. Wiele hoteli i apartamentów znajdziemy w centrum miast, jak i na obrzeżach. Jednak apartamenty mają tę przewagę, że mogą być zlokalizowane w nieoczywistych częściach miasta, np w sąsiedztwie pięknych, zabytkowych kamieniczek, zachwycającej przyrody lub pięknych, lecz rzadko odwiedzanych części miasta.

Godziny zameldowania i wymeldowania

W hotelach obowiązują ścisłe godziny zameldowania i wymeldowania. W przypadku apartamentów możemy liczyć na dużą większą swobodę. Jeśli nasze wyjazdowe plany wymuszają przyjazd lub wyjazd w niestandardowych godzinach, możemy liczyć na dużą elastyczność ze strony właściciela apartamentu.

Opracowanie:
Nowy Sącz, Wąsowiczów 7 lok. 2
tel. 518 188 786
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz