Niezbędnik kibica: jak przygotować się na Euro 2016?

Niezbędnik kibica: jak przygotować się na Euro 2016?

Przez najbliższy miesiąc fani piłki nożnej spędzą popołudnia i wieczory z oczami zwróconymi w kierunku Francji, a dokładniej dziesięciu stadionów, na których trwać będzie Euro 2016. Do walki staną 24 drużyny, a 10 lipca poznamy nowego Mistrza Europy w Piłce Nożnej. I Ty przygotuj się do gry!

Gdzie obejrzysz mecze Euro 2016? W co powinien wyposażyć się każdy piłkarski kibic na najbliższy miesiąc? Jak można kibicować aktywnie? Ten artykuł pozwoli Ci być gotowym na wszystko, co wydarzy się w trakcie Euro 2016!

Euro 2016: mecze, których nie możesz przegapić

Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej czeka nas aż 51 spotkań. Z całą pewnością, już od fazy grupowej, każde z nich będzie emocjonującym wydarzeniem sportowym i ucztą dla kibiców. Mało komu jednak uda się zobaczyć wszystkie rozgrywki – szczególnie, że np. w fazie grupowej czeka nas po 3 mecze dziennie, z czego pierwszy rozpoczyna się już o 15:00.

Odpowiedzią na dylematy, który mecz obejrzeć, a który sobie odpuścić, jest selekcja. Są spotkania ciekawe i ciekawsze. Co zatem koniecznie musi zobaczyć prawdziwy kibic?

Po pierwsze, oczywiście mecze naszej reprezentacji. To dopiero trzeci raz, kiedy jesteśmy w gronie finalistów Euro, a w eliminacjach Polacy pod wodzą Adama Nawałki spisywali się naprawdę świetnie, pobudzając apetyty kibiców na więcej. Czy uda nam się wyjść z grupy? Grupa C, do której trafił nasz zespół, jest dość wymagająca. Poza Polską znalazły się w niej reprezentacje Ukrainy, Irlandii Północnej oraz… Niemiec. Łatwo na pewno nie będzie, jednak zdaniem ekspertów nasz zespół ma szanse dotrzeć nawet do ćwierćfinału. Jak rozwinie się sytuacja? By się przekonać, zarezerwuj sobie przede wszystkim te trzy daty: 12 czerwca – 18:00, 16 czerwca – 21:00 oraz 21 czerwca: 18:00. To wtedy nasi zawodnicy rozegrają swoje mecze fazy grupowej. Jeżeli wyjdą z grupy, mecz 1/8 finału czeka ich 25 lub 26 czerwca.

Po drugie – inne ciekawe rozgrywki fazy grupowej:

 • Grupa A: mecz otwarcia Francja – Rumunia, 10 czerwca o 21:00,
 • Grupa B:  Anglia – Rosja, 11 czerwca, 21:00,
 • Grupa D: Hiszpania – Turcja, 17 czerwca, 21:00,
 • Grupa E: Włochy – Szwecja, 17 czerwca 15:00,
 • Grupa F: Portugalia – Islandia, 14 czerwca, 21:00.

Oczywiście to tylko kilka wybranych meczów, którym warto się przyjrzeć bliżej.

Po trzecie – obowiązkowo zasiadamy przed telewizorami już od ćwierćfinałów, przez półfinały, aż po finał. Między 30 czerwca a 10 lipca 21:00 dla kibica futbolu po prostu musi być świętą godziną!

Gdzie oglądać? W TV, Internecie, Strefach Kibica…

Możliwości jest wiele, dzięki czemu każdy kibic może wybrać najbardziej odpowiadający mu sposób śledzenia piłkarskich rozgrywek. A co to oznacza w praktyce?

Gdy chodzi o transmisje telewizyjne, w Polsce wszystkie mecze obejrzymy na antenach Polsat Sport 2 oraz Polsat Sport 3. Nadawca obiecuje możliwość ich oglądania bez reklam. Są to jednak kanały płatne, dostępne w pakietach telewizji cyfrowych. Internauci mogą również zapewnić sobie dostęp do rozgrywek i możliwość ich odtworzenia online w dowolnie wybranym momencie, wykupując specjalny pakiet na platformie Ipla, koszt to 99 zł.

Ale uwaga! Nie trzeba płacić za oglądanie wszystkich meczów. Aż 24 z nich będzie dostępnych w niekodowanych transmisjach – większość na antenie Polsatu (w tym niektóre mecze faz grupowych i 1/8 finału) oraz TVP. Siedem najważniejszych meczów: od ćwierćfinałów po finał czekać będzie na kanałach bezpłatnych. Wystarczy więc zasiąść przed telewizorem: samotnie lub z grupą znajomych i śledzić rozgrywki bez dodatkowych opłat.

Pamiętać trzeba też, że rozgrywki można śledzić:

 • online – np. na zagranicznych portalach typu BBC,
 • w specjalnych Strefach Kibica – organizowanych przez miasta, a także w lokalach gastronomicznych na terenie całego kraju. Tu, być może, uda się również obejrzeć rozgrywki, które polskie stacje telewizyjne pokażą jedynie w paśmie kodowanym.

Wyposażenie każdego prawdziwego kibica

Jeśli już kibicujesz, rób to dobrze. Szczególnie, że gadżetów  na Euro 2016 nie brakuje – zarówno dla tych, którzy chcą zaszaleć z zakupami, jak i osób, które chcą jedynie w subtelny sposób zamanifestować swoje przywiązanie do ulubionej drużyny. Na najbliższy miesiąc warto się wyposażyć w:

 • naklejki na samochód, które pokażą, że kibicujesz „naszym”,
 • flagi – wywieś je na balkonie, samochodzie czy w ogródku w dniach, gdy Polacy będą rozgrywać swoje spotkania,
 • szaliki i czapki kibica – noś je z dumą zarówno podczas domowego śledzenia transmisji, jak i wizyt w Strefach Kibica,
 • koszulki piłkarskie – najlepiej z nazwiskiem ulubionego zawodnika!
 • farbki do malowania twarzy – przywdziej biało-czerwone barwy i okaż zainteresowanie.

Pamiętaj również, że kibicować można nie tylko przed ekranem telewizora, ale także aktywnie włączając się do gry. Może wraz ze swoimi znajomymi rozegracie własne Euro, na własnej skórze czując ducha sportowej rywalizacji. Nie zapomnij, że sport to zdrowie!

Niezależnie od tego, jak i gdzie będziesz kibicował podczas rozgrywek Euro 2016 – kibicuj. Kolejne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej dopiero za 4 lata!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz