Artykuł sponsorowany

Niezawodna sygnalizacja świetlna

Niezawodna sygnalizacja świetlna

Trudno sobie wyobrazić jazdę po nowoczesnych miastach, bez sygnalizacji świetlnej. Światła pozwalają na regulację ruchu w dużych aglomeracjach i mają za zadanie zapewniać bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu – pieszym, kierowcom i rowerzystom. Dlatego komunikacja świetlna powinna być niezawodna.  Projektowaniem, budową i konserwacją sygnalizacji świetlnej zajmuje się przedsiębiorstwo Zakład Usług Inżynierii Ruchu.

Zalety sygnalizacji świetlnej

Sygnalizacja świetlna w miejscach, w których panuje natężony ruch, jest po prostu niezbędna. Zwłaszcza na bardziej skomplikowanych skrzyżowaniach. To najlepszy sposób, by zapewnić bezpieczeństwo kierowcom oraz innym uczestnikom ruchu. I chociaż stanie na czerwonym świetle potrafi być irytujące, to jednak sygnalizacja ma też za zadanie upłynnić ruch w całym mieście. Nowoczesne systemy zarządzania komunikacją w miastach polegają na odpowiednim projektowaniu sygnalizacji świetlnej, by poruszanie się po mieście było komfortowe dla wszystkich. Do wykonywania takich projektów niezbędne fachowa wiedza branży sygnalizacji świetlnej, które znajdziemy w ofercie firmy Zakład Usług Inżynierii Ruchu. Firma istnieje od 25 lat i cały czas się rozwija, chcąc zapewnić kierowcom na polskich drogach jak najbardziej komfortowe warunki jazdy. Dlatego zajmuje się nie tylko projektowaniem i budową sygnalizacji świetlnej, ale także jej konserwacją.

Inteligentny system transportu

Coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie tak zwanego systemu ITS – czyli inteligentnego sytemu transportu. Pozwala on odkorkować miasta i rozłożyć lepiej zagęszczenie ruchu w poszczególnych obszarach. Taki system składa się z setek nowoczesnych systemów sygnalizacji, które współpracują, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, by ułatwić życie wszystkim mieszkańcom miasta – nie tylko tym zmotoryzowanym. Oczywiście, w takim inteligentnym systemie transportu w mieście, odpowiednio zaprojektowana sygnalizacja świetlna odgrywa kluczową rolę. Elementem ITS jest na przykład zjawisko zielonej fali, polegające na tym, że jeśli kierowca jedzie prawidłową prędkością, to nie musi czekać na czerwonych światłach, bo w odpowiednim momencie zapalają się światła zielone.

Sygnalizacja świetlna od A do Z

Zamawiając sygnalizację świetlną, upewnijmy się, że tak jak Zakład Usług Inżynierii Ruchu, zleceniobiorca zajmie się całością prac związaną z instalacją sygnalizacji. Ten zakład, w ramach wykonywania sygnalizacji oferuje nie tylko projekt i budowę sygnalizacji świetlnej, ale też oznaczanie i zabezpieczanie pasa drogowego. Ponadto w jej ofercie znajdziemy konserwację sygnalizacji świetlnej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz