Materiał Partnera

Nietypowy salon dzięki meblom na zamówienie

Nietypowy salon dzięki meblom na zamówienie

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy czas wolny, relaksując się i oddając rozrywkom z najbliższymi. Jest wyjątkowym miejscem, warto więc zadbać o jego indywidualny charakter i wyposażenie zgodne z naszymi potrzebami i wyobrażeniami. Niezwykle pomocne są w tym meble wykonane na zamówienie – stanowią one o charakterze tego wnętrza. Jak zatem można umeblować salon?

Mały, ale funkcjonalny

Nowoczesny minimalizm jest obecnie bardzo popularnym nurtem, którym kierują się projektanci wnętrz. Słusznie – pomieszczenie zaaranżowane w takim stylu wygląda elegancko, a funkcjonalne rozwiązania pomagają zyskać dodatkową przestrzeń. To niezwykle cenne w przypadku niewielkich salonów, w których będziemy musieli ulokować gości na imprezie okolicznościowej. Jeżeli do wykorzystania mamy stosunkowo mały metraż, wystarczy zastosować kilka sprytnych sposobów i połączyć je z meblami wykonanymi na zamówienie. Przestrzeń optycznie zwiększają jasne kolory ścian – to skuteczne i bardzo proste rozwiązanie. Salon to specyficzny pokój, który nie wymaga zbyt wielu mebli. Ich styl powinien być raczej minimalistyczny, co pozwoli na zyskanie dodatkowych centymetrów w poszczególnych punktach pomieszczenia. Warto dokładnie zmierzyć przestrzeń, którą chcemy umeblować i stworzyć specjalny projekt. Wyposażenie wnętrza na wymiar wykona precyzyjnie Salon meblowy z Zambrowa. Dzięki temu unikniemy kupna zbyt dużych mebli, które zablokują niepotrzebnie powierzchnię lub po prostu nie będą pasowały do naszego salonu.

Indywidualna barwa

Okazuje się też, że meble niekoniecznie muszą być wykończone w standardowych wersjach kolorystycznych, np. w bieli, czerni lub brązie. Autorskie projekty zakładają wyposażenie wnętrz w różnych kolorach. Jeżeli chcemy stworzyć salon z indywidualnym charakterem, który zostanie umeblowany zgodnie z motywem przewodnim panującym w tym pomieszczeniu, zaplanujmy kupno mebli na zamówienie, odpowiednio przygotowanych specjalnie dla nas. Fronty mogą być zatem różnokolorowe – jedna szuflada pomalowana w kontrastującej barwie w porównaniu do drugiej to ciekawe rozwiązanie, na które jednak decydują się jedynie indywidualiści. Tradycyjne kolory na zewnątrz, a pastelowe we wnętrzach mebli? To również możliwe w przypadku mebli wyprodukowanych na specjalne zamówienie klienta. Odpowiedni zakład nie będzie miał problemu z realizacją nawet najbardziej wymyślnych projektów, co pozwoli nadać salonowi indywidualnego charakteru. Centralne miejsce mieszkania lub domu może więc być urządzone według autorskiej koncepcji, która uczyni to pomieszczenie wyjątkowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz