Materiał Partnera

Nietypowe buty w stylu western – jakie modele proponują producenci?

Nietypowe buty w stylu western – jakie modele proponują producenci?

Obuwie dla kowbojów to specyficzne, niepowtarzalne buty, które zwracają na siebie uwagę. Powinny charakteryzować się przede wszystkim sporą wytrzymałością ze względu na intensywną eksploatację w trudnych warunkach. Dobre buty westernowe wyróżniają się jednak także wieloma interesującymi zdobieniami wyróżniającymi je na tle innych. Jakie konkretnie ich modele znajdują się w ofercie renomowanych producentów takiego obuwia?

Buty dla kowboja

Obuwie westernowe, które często określa się też jako kowbojki, przeznaczone są m.in. do jazdy konnej. Z tego względu musi charakteryzować je odporność na zabrudzenia czy uszkodzenia mechaniczne, do których może doprowadzić taki rodzaj użytkowania. Renomowani producenci specyficznego typu butów proponują kowbojki wykonane ze skóry bydlęcej, które dodatkowo wyłożone są naturalną podszewką. W zależności od potrzeb i oczekiwań klienta podeszwa takiego obuwia może być skórzana bądź szyta. Dodatkowym jej atutem jest możliwość podzelowania tuniskórem antypoślizgowym.

Warto też pamiętać o odpowiednim wyglądzie butów westernowych. Powinny być one bowiem stosunkowo wysokie i zakrywać nawet ponad połowę łydki. Tylko w ten sposób będą w stanie ochronić kowboja przed zagrożeniami wynikającymi z intensywnej jazdy konnej. Firma Obuwnicza Paweł Krzysiek Barbara Krzysiek to renomowany producent tego typu butów, które przygotowywane są zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Jakie jeszcze modele kowbojskiego obuwia można znaleźć w rozbudowanej ofercie?Nie tylko do jazdy

Poszczególne typy butów przeznaczonych dla kowboja służą jednak nie tylko do jazdy konnej, ale też innych czynności. Jedną z nich jest taniec westernowy, który wymaga odpowiedniego obuwia. Klasyczne buty do takiej zabawy charakteryzują się także specjalnym obcasem i są – w przeciwieństwie do butów kowbojskich – wiązane sznurowadłami. Również i w tym wypadku do ich produkcji wykorzystywana jest głównie wytrzymała skóra bydlęca, która nie ulega uszkodzeniom nawet przy intensywnej eksploatacji i sporych obciążeniach.

W przypadku butów dla kowbojów warto także wspomnieć o modelu meksykańskim. Specyficzne zdobienia w połączeniu z mocną podeszwą doskonale sprawdzają się w każdych niemal warunkach. Do ich wykonania producenci wykorzystują też specjalny rodzaj skóry bydlęcej nubukowej, natomiast podeszwa styrogumowa zapewnia maksymalną przyczepność. Ofertę uzupełniają kowbojki dla kobiet – tego typu modele są krótkie i posiadają tzw. ścięty nosek. Butów w stylu western jest zatem kilka najważniejszych rodzajów i warto zamówić je u renomowanego producenta, który zadba o ich profesjonalne wykonanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz