Materiał Partnera

Niepowtarzalne wakacje? Wynajmij jacht i przeżyj morską przygodę!

Niepowtarzalne wakacje? Wynajmij jacht i przeżyj morską przygodę!

Dzisiaj świat oferuje nam wiele atrakcji, które możemy wykorzystać podczas urlopów wakacyjnych. Skoki ze spadochronem, dalekie podróże, afrykańskie Safari, nurkowanie z delfinami i wiele innych. Ciekawym pomysłem na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, jest również wynajęcie jachtu i przeżycie niezwykłej przygody! Najlepszym do tego miejscem są zaś przepiękne Mazury, które każdego roku odwiedzają turyści z całej Polski, z Niemiec, Rosji, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, czy innych zakątów świata.

Pomysł na udany urlop

Mazury to region wielu olbrzymich jezior i rzek, które wyróżniają się nie tylko niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi, ale także bardzo rozwiniętą infrastrukturą wodną. Mowa o wielu portach dla jachtów i łodzi, czy też o wypożyczalniach sprzętów wodnych. To dzięki takim miejscom dzisiaj wiele osób może przeżyć niezwykłe wakacje polegające na opłynięciu najbardziej znanych akwenów w Polsce, obserwowaniu licznych gatunków zwierząt żyjących nad jeziorami, czy też tych, związanych z kąpielami słonecznymi i wodnymi w czystej mazurskiej wodzie. Warto wiedzieć, że dzisiaj z wynajmu jachtów, zarówno kilkudniowych, jak i jednodniowych, korzystają zarówno większe ekipy doświadczonych „wilków morskich”, jak i także rodziny z zatrudnionym sterownikiem o odpowiednim patencie. Często jednostki pływające wypożyczają również badacze, wykonujący analizy środowiskowe, czy też różnego rodzaju obserwacje ornitologiczne.

Odpoczynek w marinie

Warto wiedzieć, że wynajem jachtów może być połączony także z wieczorną zabawą w marinach, z miejscami na nawet 60 łodzi. W takich miejscach można zarówno naładować akumulatory, pozostawić samochód i uzupełnić zapasy wody, jak i też spędzić miło czas przy grillu oraz ognisku. Szczególnie miejsca te są polecane w przypadku nagłego załamania pogody i konieczności wpłynięcia do portu, dla własnego bezpieczeństwa, a także bezpieczeństwa dzieci, które coraz częściej pływają po jeziorach z rodzicami. Warto tu przy tym wspomnieć o tym, że najlepsze wypożyczalnie jachtów, są w stanie zaoferować również takie jednostki pływające, w których można bez problemu nocować!

Polecane wypożyczalnie na Mazurach

Jedną z najlepszych wypożyczalni jachtów na mazurach, jest firma BEŁBOT YACHT CHARTER, która znajduje się nad jeziorem Tajty, w Giżycku. To tam czekają na klientów bardzo proste i łatwe w obsłudze jednostki, takie jak Bingo 930, Bolero 805, Tango 730, czy Nautika 1000 Soley – niektóre z nich są w stanie pomieścić nawet do 8 osób! Jest to zatem świetna okazja na spędzenie wakacji w większej grupie znajomych, czy też z rodziną. Oczywiście doświadczeni pracownicy BEŁBOT YACHT CHARTER, dokładnie poinstruują, w jaki sposób funkcjonuje dana łódź, a dla stałych klientów zaproponują bardzo korzystne nawet 10% rabaty! Warto jednak pamiętać o tym, że w Polsce coraz chętniej spędza się wolny czas właśnie na jachtach, czego dowodem jest zwiększona liczba wydawanych licencji na ich użytkowanie. Istotne jest zatem rezerwowanie łodzi z wyprzedzeniem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz