Materiał Partnera

Niepotrzebne palety – co możemy z nimi zrobić?

Niepotrzebne palety – co możemy z nimi zrobić?

Palety drewniane są często wykorzystywane w transporcie oraz magazynowanie rozmaitych produktów niemal we wszystkich branżach usług i przemysłu. Takie właśnie jest ich pierwotne przeznaczenie – jako platforma do bezpiecznego przechowywania ładunków. Wykonane są z wysokiej jakości materiału i poddawane obróbce umożliwiającej kontakt z żywnością. Jakie inne zastosowania mogą mieć palety?

Co zrobić z paletami używanymi?

Palety drewniane są chętnie wykorzystywane przez wielu przedsiębiorców ze względu na wysoką jakość wykonania oraz uniwersalne zastosowanie w magazynowaniu i transporcie. Wielość rodzajów i rozmiarów sprawia, że mogą z łatwością zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb przechowywanego ładunku. Ponadto ich produkcja podlega regulacjom, których celem jest zagwarantować bezpieczeństwo produktu na przykład w kontakcie z żywnością czy podczas transportu za granicę. Poszczególne typy palet drewnianych mają też swoje standardowe wymiary, które pozostają niezmienne. Dzięki temu z łatwością możemy zaprojektować przestrzeń, w której będą one wykorzystywane.

Ważnym atutem palet jest możliwość ich wielokrotnego użytku. W razie uszkodzenia możliwa jest też ich skuteczna naprawa. Zdarza się jednak, że palety przestają być nam potrzebne – co wówczas z nimi zrobić? Popularnym rozwiązaniem jest oddanie palet do skupu takiego jak zlokalizowana w markach firma Edjan. My otrzymamy za palety cenę odpowiednią do ich stanu technicznego, a palety znajdą nowego właściciela i nowe zastosowanie. Innym sposobem jest wykorzystanie palet drewnianych do stworzenia mebli. Drewno jest cenionym materiałem, ale też drogim. Palety wykonane są z drewna wysokiej jakości, a ich cena jest niższa niż drewna przeznaczonego do produkcji mebli.

Meble z palet w aranżacji wnętrz

Wykorzystanie palet drewnianych do tworzenia mebli zyskało na popularności wraz z rozpowszechnieniem  się palet drewnianych w logistyce. Rynek jest tak zasobny w ten produkt, że bez trudu możemy znaleźć to, czego nam potrzeba. Meble takie możemy wykonać samodzielnie z niepotrzebnych już palet, ale równie chętnie kupujemy palety wyłącznie w tym celu.

W roli mebli sprawdzają się wszystkie typy palet; europalety, palety europodobne, przemysłowe czy jednorazowe – te ostatnie wbrew nazwie mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Konstrukcje z palet zwykle wymagają połączenia kilku za pomocą wkrętów do drewna, a wykorzystanie palet w różnych rozmiarach pozwala tworzyć nawet skomplikowane wytwory.

Palety drewniane możemy dopasować do różnych stylizacji wnętrz. Doskonale będą prezentować się w aranżacji industrialnej, ale tez rustykalnej czy skandynawskiej – wszystko zależy od tego, jak pomalujemy palety i jakimi tkaninami czy innymi elementami je uzupełnimy.

Opracowanie:
Marki, mjr. Billa 2
tel. 696 099 424
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz