Materiał Partnera

Niepokojące objawy u pupila, które należy zgłosić weterynarzowi

Niepokojące objawy u pupila, które należy zgłosić weterynarzowi

Miłośnicy zwierząt troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół – dbają o ich samopoczucie, długie spacery, zabawy i dobrą karmę. Jednak nawet najbardziej zadbany zwierzak może zachorować. Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u sprawdzonego weterynarza? Na jakie objawy należy zwrócić szczególną uwagę?

Brak apetytu

Jeśli do tej pory Twój pies był łakomczuchem, a teraz nagle stracił apetyt, na pewno warto bliżej się mu przyjrzeć. Jeśli pupil odmawia jedzenia przez dłuższy czas, warto udać się do Lecznicy weterynaryjnej AS w Olsztynie, zwłaszcza jeśli zwierzę odmawia także przyjmowania płynów. Weterynarz zmierzy naszemu pupilowi temperaturę i wykona badania, dzięki którym dowie się, co dolega zwierzakowi i zastosuje odpowiednie leczenie. Bagatelizowanie tych symptomów może prowadzić do poważnych konsekwencji – nawet do odwodnienia, które stanowi zagrożenie życia psa. 

Wymioty

Wszystkie psy i koty wymiotują od czasu do czasu. Występujące sporadycznie wymioty są zupełnie naturalne i nie powinny nas niepokoić. Co innego, jeśli pojawiają się coraz częściej, a wymiotom towarzyszą inne niepokojące objawy takie jak gorączka, biegunka, czy drgawki. W tej sytuacji niezwłocznie udajmy się do lecznicy weterynaryjnej, która dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym.

Pocieranie oka

Zauważyłeś, że Twój zwierzak pociera oko łapką lub o meble? Takie zachowanie może świadczyć o zapaleniu bądź owrzodzeniu rogówki. Nie lekceważ tych objawów – udaj się do weterynarza, który zbada czworonoga i przepisze odpowiednie leki. W innym przypadku problem będzie się pogłębiał, a dalsze pocieranie oka zaostrzy objawy.

Jakie inne symptomy powinny nas zaniepokoić?

Do lecznicy weterynaryjnej warto udać się również, gdy zauważymy, że pies stał się nagle osowiały i nie ma ochoty na zabawy, które do tej pory sprawiały mu wiele radości. Niepokój powinny wzbudzić w nas również takie oznaki jak biegunka, zaparcia, wzmożone pragnienie, wzdęty brzuch, przekrzywianie głowy w jedną stronę, drgawki, czy inne zabarwienie moczu. Nie zwlekajmy wówczas z wizytą u weterynarza. Renomowana lecznica weterynaryjna to najlepsze miejsce, do którego możemy się udać. Wybierzmy lecznicę, w której pracują doświadczeni weterynarze, dysponujący nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Dzięki temu szybko dowiemy się, co dolega naszemu zwierzakowi, a weterynarz dobierze leki i terapię, dzięki której pupil wróci do zdrowia.

Opracowanie:
Olsztyn, Świerkowa 37
tel. 89 523 74 31
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz