Materiał Partnera

Niepokojące dźwięki w samochodzie - kiedy koniecznie udać się do warsztatu?

Niepokojące dźwięki w samochodzie - kiedy koniecznie udać się do warsztatu?

Zadbane auto to chluba nie tylko miłośników motoryzacji. O ile atrakcyjny wygląd samochodu przyciąga wzrok i robi efekt “wow”, o tyle podczas korzystania z pojazdu najważniejsze pozostaje jego sprawne funkcjonowanie. Obowiązkowe badanie techniczne pozwala wychwycić nieprawidłowości, niestety, nawet po takim badaniu niejednego kierowcę może spotkać niemiła niespodzianka w postaci niepokojących dźwięków wydawanych przez auto.

Przyczyny usterek

Każdy niepokojący dźwięk powinien szybko zwrócić uwagę każdego posiadacza auta. Czasem przyczyna takiego dźwięku może być banalna i niegroźna, czasem jednak konsekwencje mogą być bardzo poważne. Oto krótki przegląd najpopularniejszych elementów samochodu i niepokojących dźwięków, które mogą wydawać.

Jeśli dźwięk wydobywa się spod samochodu, jego źródłem mogą być takie elementy jak:

  • Układ wydechowy. Odgłos pracy głośniejszy niż zwkle lub nowy dźwięk w postaci brzęczenia to wyraźny sygnał, że trzeba przyjrzeć się całemu układowi wydechowemu.

  • Hamulce i koła. Głośny i wysoki pisk może mówić o tym, że klocki hamulcowe najprawdopodobniej wymagają wymiany. Jeżeli odgłos przypomina “mielenie”, popsute mogą być również inne elementy.

  • Zawieszenie. Układ zawieszenia może generować zróżnicowane dźwięki, ponieważ składa się z wielu ruchomych elementów.

Jeżeli dźwięk wydobywa się spod maski, jego źródłem mogą być następujące elementy:

  • Wewnętrzne elementy silnika. Tutaj uwagę powinny zwrócić metaliczne uderzenia i stukoty. Powodem może być niski poziom oleju lub nieprawidłowa praca układu rozrządu.

  • Przewody. Przewody z biegiem czasu mogą pękać. Ich zużycie można poznać po odgłosie syczenia lub wycieku płynu, np płynu chłodzącego.

  • Paski i rolki. Pisk o powtarzalnym tonie to sygnał zużytego paska klinowego lub rolek.

Jeśli twój samochód wydaje dźwięki opisane powyżej, nie zwlekaj - udaj się do warsztatu samochodowego zanim niewielki problem zmieni się w poważną usterkę.

Profesjonalna auto naprawa w Wejherowie

Szukasz prawdziwych fachowców z Wejherowa? Wybierz warsztat samochodowy Auto Szwagier F.H.U. Andre. Warsztat działa na rynku od 1999 roku, co pozwoliło mu zdobyć duże doświadczenie i szerokie grono zadowolonych klientów. W zakresie usług znajduje się między innymi: diagnostyka samochodowa, odgrzybianie klimatyzacji, wymiana oleju i filtrów, naprawa i serwis zawieszenia, wymiana klocków hamulcowych, naprawa i serwis zawieszenia, czyszczenie układu paliwowego itp.

Auto Szwagier oferuje również usługi z zakresu wulkanizacji, np.: wymiana opon, naprawa opon, renowacja felg.


Opracowanie:
Strzebielino Osiedle, Kaszubska 8
tel. 600 227 951
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz