Materiał Partnera

Nie wyrzucaj, naprawiaj sprzęt AGD

Nie wyrzucaj, naprawiaj sprzęt AGD

Sprzęt gospodarstwa domowego, tak zwane AGD, to dziś powszechność. Każdy ma pralkę, kuchenkę i lodówkę w domu, wielu z nas także zmywarkę albo suszarkę do ubrań i różne drobne sprzęty, jak suszarki do włosów, miksery, odkurzacze. Dobrze wiemy, jakim kłopotem jest, gdy taki sprzęt się zepsuje. Nagle codzienne, proste czynności się komplikują a my zamartwiamy się tym, że znowu czeka nas wielki wydatek. A może da się zupełnie tanio?

Czy naprawy sprzętu rzeczywiście są takie drogie?

Nie wiadomo, czemu panuje przekonanie, że jeśli coś się zepsuło, lepiej to wyrzucić niż naprawić, bo słono zapłacimy, a sprzęt będzie już wadliwy. Albo może się okazać, że nie da się naprawić, a płacić i tak będziemy musieli. Nie jest to przekonanie słuszne i jest kilka powodów, dla których warto jednak spróbować naprawić sprzęt AGD, który mamy, nawet, jeśli uległ on uszkodzeniu. Przecież zakup nowej pralki czy lodówki to spory wydatek i jeśli nie mamy akurat odłożonych pieniędzy, to może on solidnie nadszarpnąć domowy budżet. Poza tym, wyrzucanie, czy nawet oddawanie zużytych artykułów gospodarstwa domowego do punktu skupu, wiąże się z zanieczyszczaniem środowiska. Nawet, jeśli punkty skupu rozmontowują ten sprzęt i recyklingują wiele części, to reszta z nich trafia niestety na wysypiska. No i wreszcie, swój sprzęt już znamy, jesteśmy do niego przyzwyczajeni, a tego samego modelu pralki czy kuchenki prawie na pewno nie dostaniemy, bo oferta sklepów i producentów ciągle się zmienia. Dlatego warto przynajmniej spróbować i wezwać specjalistę z serwisu takiego jak Art-Gos Serwis Naprawa AGD i przynajmniej dowiedzieć się, czy usterka faktycznie jest aż tak poważna, że naprawa nie będzie się opłacać. Warto wiedzieć, że niektóre serwisy naprawę dużych sprzętów AGD mogą przeprowadzić w domu klienta, więc nie ma potrzeby wożenia na przykład lodówki, na drugi koniec miasta. Zwykle specjalista z serwisu najpierw sprawdza, co się zepsuło, potem określa ile będzie kosztowała naprawa czy wymiana części i wtedy dopiero klient podejmuje decyzję. Sama wycena do niczego nas jeszcze nie zobowiązuje.

Dobrze zaoszczędzić na kupnie nowego sprzętu, a stary naprawić

Nie każdy sprzęt da się naprawić. I zwykle, jeśli naprawa miałaby być rzeczywiście bardzo droga, fachowiec nie będzie się jej podejmował, lecz sam poradzi, że lepiej kupić coś nowego. Jednak my sami na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie tego ocenić. Co oferują punkty naprawy sprzętu AGD i w jakim zakresie?  

  • naprawę pralek,
  • naprawę zmywarek,
  • naprawę kuchenek elektrycznych,
  • naprawę kuchenek gazowych,
  • naprawę lodówek,
  • naprawę suszarek do ubrań,
  • naprawę drobnego sprzętu AGD,
  • i inne naprawy.

Jak widać jest to zakres szeroki i czasem warto z niego skorzystać.

Opracowanie:
Białystok, Upalna 1a lok. 2
tel. 85 654 65 21
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz