Materiał Partnera

Nie możesz się wyspać? Czas na nową pościel

Nie możesz się wyspać? Czas na nową pościel

W łóżku spędzamy jedną trzecią życia. Warto zadbać o to, by ten czas upływał nam przyjemnie. Bardzo duże znaczenie dla jakości snu ma to, na czym i pod czym śpimy. Dlatego zadbajmy nie tylko o porządny materac, ale także o odpowiednią pościel. Dzięki temu rano zawsze będziemy wstawać wypoczęci.

Na 100 %

Pościel musi zapewniać nam odpowiedni komfort. Powinna być wykonana z dobrej jakości materiału – najlepiej, jeśli jest ze stuprocentowej bawełny lub lnu. Naturalne tkaniny pozwalają naszej skórze oddychać. Unikajmy pościeli z domieszką włókien syntetycznych – nie dajmy się nabrać na napisy na opakowaniach „100% policotton” – oznaczają one, że pościel wykonana została z mieszaniny bawełny i poliestru i z pewnością nie zapewni nam takiego komfortu podczas snu, jakiego oczekujemy. Poza samym składem materiału warto też zwrócić uwagę na jego splot – bardzo przyjemna i gładka będzie tak zwana bawełna satynowa – cienka, przyjemna w dotyku, ale wytrzymała tkanina. Wielu zwolenników ma też pościel flanelowa – bardzo ciepła, idealna na zimę, zwłaszcza dla zmarzluchów. Latem wiele osób ceni natomiast pościel z kory – to również tkanina wykonana z bawełny. Jest bardzo cienka i lekka.

Kolor ma znaczenie

Kwestia jakości materiału, z którego wykonana jest pościel, może się wydawać dość jasna i oczywista. Kto by się jednak spodziewał, że znaczenie ma nie tylko sama tkanina, ale także jej kolor? Tymczasem okazuje się, że od niego także zależy, czy dobrze nam się śpi. Według naukowców, zajmujących się badaniem działania pracy naszych mózgów, najlepiej człowiekowi śpi się w jasnej pościeli. Najlepsza będzie pościel biała – podobno działa ona uspokajająco i kojąco. Pozwala na spokojny sen, sprawia wrażenie, że nasze otoczenie jest bardzo czyste i zadbane.  Zaletą białej pościeli jest też to, że pasuje do bardzo wielu, różnie urządzonych wnętrz. Jeśli jesteśmy fanami kolorowej pościeli, nie musimy oczywiście z niej rezygnować. Warto jednak wyposażyć się w przynajmniej jeden komplet białej pościeli i sprawdzić, jakie będą efekty. Taki eksperyment dobrze wykonać zwłaszcza jeśli mamy problemy ze snem.

Na miarę

Porządna pościel kosztuje więcej niż tanie poszewki kiepskiej jakości. Jeśli planujemy zainwestować trochę pieniędzy w lepszy sen pamiętajmy, by kupować produkty od sprawdzonych producentów. Perfect. Producent konfekcji pościelowej, obrusowej, łazienkowej to firma produkująca pościel bardzo dobrej jakości. Kupując tu poszewki na kołdry i poduszki możemy być pewni, że będziemy mieć same dobre sny. Pościel wykonana jest ze stuprocentowej bawełny o różnych splotach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz