Materiał Partnera

Nie masz motywacji do ćwiczeń? Zapisz się na fitness!

Nie masz motywacji do ćwiczeń? Zapisz się na fitness!

Każda kobieta marzy o fantastycznej sylwetce, jednak tylko niektóre znajdują w sobie siłę i motywację, by codziennie samodzielnie ćwiczyć. Reszta, marząc o wspaniałych, krągłych pośladkach i płaskim brzuchu, tylko obiecuje sobie, że kiedyś w końcu wybierze się na trening. Niestety, z tych obietnic zwykle nic nie wynika, a od samego myślenia o ćwiczeniach, figura się nie poprawia. Co w takim razie możemy zrobić? W wyrobieniu nawyku ćwiczeń może nam pomóc zapisanie się na zajęcia grupowe w klubie fitness.

Ćwiczenie w domu – to raczej się nie uda

Jeśli do ćwiczeń mamy się zmusić same, po ciężkim w dniu w pracy, posprzątaniu w mieszkaniu i przygotowaniu obiadu, cały nasz zapał może skończyć się na kolejnym wieczorze spędzonym na kanapie. W końcu nikt na nas nie czeka, nikt od nas nie wymaga, a jedyną osobą, która wie, że planowałyśmy trening, jesteśmy my same – możemy więc okazać sobie trochę wyrozumiałości. Właśnie dlatego ćwicząc samodzielnie tak trudno znaleźć motywację. Kiedy jednak już pokonamy lenistwo i włączymy jakiś filmik treningowy w sieci, może się okazać, że proponowane tam ćwiczenia są dla nas zbyt trudne. Przez to możemy poczuć się jeszcze gorzej i stracić ochotę na taki wysiłek. Kolejny problem to prawidłowe wykonywanie ćwiczeń – jeśli obok nie ma nikogo, kto jest w stanie skorygować nasze błędy, możemy wykonywać ćwiczenia w nieodpowiedni sposób, przez co, po pierwsze – nie osiągniemy pożądanych efektów, a po drugie – możemy nabawić się poważnej kontuzji, która zmusi nas do zaprzestania treningów.

W grupie raźniej!

Zajęcia grupowe to idealne rozwiązanie dla osób początkujących. Po pierwsze – mamy okazję ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego trenera, nie wydając przy tym zbyt wiele pieniędzy. Trener dobiera ćwiczenia odpowiednie do poziomu grupy i w razie potrzeby koryguje nasze ruchy – to pozwala ćwiczyć efektywnie i bezpiecznie. Na tego rodzaju zajęcia warto zapisać się w klubie Lady Fitness – działa tam specjalna sala dla dzieci, dlatego mamy mogą spokojnie iść na trening, nie martwiąc się, że nie mają z kim zostawić swoich pociech. Kolejny plus to ten, że ćwicząc w grupie osoby chodzące na zajęcia wzajemnie się motywują – łatwiej jest znaleźć siłę, żeby iść na trening, kiedy wiemy, że czeka tam na nas koleżanka. Nasze słabości stają się dla nas mniejszym problemem, kiedy widzimy, że każdy wokół nas również próbuje pokonać ograniczenia swojego ciała. Poza tym trening grupowy to świetna opcja na rozpoczęcie ćwiczeń – możemy sprawdzić, jaka forma aktywności fizycznej najbardziej nam odpowiada, dobrze się przy tym bawiąc, bo przecież takie zajęcia to też świetna okazja do wyjścia z domu i poznania nowych, pozytywnych i aktywnych ludzi, którzy będą dla nas inspiracją.


Opracowanie:
Lublin, Pana Balcera 6A
tel. 81 442 41 44
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz