Materiał Partnera

Nianie elektroniczne – rodzaje i funkcje

Nianie elektroniczne – rodzaje i funkcje
Nianie elektroniczne to wynalazek, bez którego trudno obyć się świeżo upieczonym rodzicom. Gadżet ten pozwala na spokojne zajęcie się swoimi sprawami, kiedy maluszek śpi w osobnym pomieszczeniu – bez konieczności sprawdzania co 5 minut czy dziecko się nie obudziło. Jaką jednak nianie elektroniczną wybrać i czy zdecydować się na gadżet z kamerą czy bez?

Zasada działania niani elektronicznej jest bardzo prosta. E-niania składa się z dwóch elementów – nadajnika i odbiornika. Rodzic zostawia nadajnik w pokoju, w którym śpi dziecko, a odbiornik zabiera ze sobą. Dzięki odbiornikowi rodzic usłyszy kiedy dziecko się przebudzi i zacznie płakać, nawet jeśli będzie w oddalonym pomieszczeniu.

Nianie elektroniczne – cyfrowe oraz analogowe

Do wyboru mamy analogiczne oraz cyfrowe nianie elektroniczne. Oba modele mają swoje wady i zalety. Analogiczne e-nianie działają na zasadzie sygnału radiowego, co pozwala na dalszy zasięg odbioru głosu dziecka – nawet do 5 kilometrów. Analogiczna niania jest również tańsza od cyfrowej. Jednak jakość urządzenia jest dużo niższa – mogą pojawiać się zakłócenia, wychwytywanie innych dźwięków niż głos dziecka itp.

Jeżeli urządzenie zamierzamy wykorzystywać tylko na przestrzeni domowej, cyfrowa e-niania będzie rozsądniejszym wyborem. Cyfrowe nianie elektroniczne zapewniają o wiele więcej możliwości, bez żadnych zakłóceń. Cyfrową e-nianię można podłączyć do kilku odbiorników, tak by mogły z niej korzystać dwie lub trzy osoby (na przykład mama, tata i opiekunka do dziecka).

Ponadto cyfrowe e-nianie oferują dodatkowe opcje, jak pomiar temperatury w pokoju dziecka, czy monitorowanie oddechu maluszka.Niania elektroniczna z kamerą

Wybór niani elektronicznej z kamerą jest bardzo dobrym rozwiązaniem – pozwala jeszcze lepiej monitorować, co się dzieje z maluszkiem w jego pokoju. Małe dziecko może (na przykład) przypadkiem nakryć sobie głowę kocykiem, co utrudni oddychanie, bądź odkryć się całkowicie przez co będzie mu zimno. Dzięki kamerce mama, tata czy opiekunka będą mogli zauważyć te niedogodności i zajrzeć do dziecka, by poprawić kocyk.

Dodatkowo, monitorowanie snu dziecka za pomocą kamery pozwala zauważyć czy maluszek śpi spokojnie czy też nie, bez przeszkadzania mu w pokoiku. U małych dzieci niespokojny sen najczęściej powoduje źle dobrana dieta, kolki czy wzdęcia. Jeżeli zauważymy, że dziecko źle sypia, będziemy mogli spróbować wprowadzić zmiany w dziennym trybie malca.

Decydując się na nianię elektroniczną możemy znaleźć model, mający odpowiadające nam opcje. Na przykład, jeżeli nasze dziecko uspokaja muzyczka dla dzieci, na rynku znajdziemy modele z wbudowanymi kołysankami, którymi można zdalnie sterować – na przykład niania elektroniczna babyline 6.1.

E-nianie oferują również przypomnienie o karmieniu, możliwość pracy w trybie nocnym, systemy oszczędzania energii i wiele innych funkcji. Każdy rodzic znajdzie coś dla siebie wedle własnych zapotrzebowań.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz