Materiał Partnera

Narzędzia widiowe do kamienia

Narzędzia widiowe do kamienia

Produkty wykonane z kamienia są od wielu lat niezmiennie popularne i chętnie wybierane przez klientów w wielu różnych obszarach. Jednak zanim taki produkt powstanie, konieczna jest specjalna obróbka, składająca się z kilku etapów. Podczas prac związanych z kamieniem wykorzystywane są między innymi narzędzia widiowe. Czym dokładnie są i jakie prace można dzięki nim wykonać?

Do czego służą narzędzia widiowe?

Narzędzia widiowe to różnego rodzaju dłuta czy wiertła wykorzystywane w procesach obróbki kamienia. Podczas prac związanych z różnymi rodzajami materiałów bardzo często występuje konieczność zastosowania wiertarki z funkcją wiercenia z udarem. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się wiertła widiowe. Co ciekawe, mają one bardzo uniwersalne zastosowanie, bo mogą być wykorzystanie dla takich materiałów jak:

  • granit lub marmur,
  • inny kamień naturalny,
  • cegła lub pustak.

Oprócz nowoczesnych urządzeń wciąż najpopularniejszymi są ręczne narzędzia widiowe. Rzeźbienie w kamieniu wymaga zastosowania specjalnego dłuta widiowego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych narzędzi tego typu – w rozmiarach od 2 milimetrów aż do 20 milimetrów. Dzięki takiej skali możliwe jest wykonanie bardzo precyzyjnych żłobień, co w przypadku droższych materiałów takich jak marmur czy granit jest ważne.

Specjalistyczne usługi kamieniarskie

Odpowiednia obróbka kamienia możliwa jest wyłącznie dzięki użyciu już wspomnianych specjalistycznych narzędzi. Warto jednak zauważyć, że tylko najlepsi specjaliści z ogromnym doświadczeniem są w stanie zrealizować najbardziej wymagające zlecenia klientów. Prace wykończeniowe nie należą do najłatwiejszych, więc konieczna jest również pasja, która przekłada się na wykonywaną pracę. Warto na to zwrócić uwagę podczas wyboru firmy, która będzie świadczyła usługi kamieniarskie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru narzędzi widiowych?

Współczesna oferta rynkowa jest bardzo bogata. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru idealnych narzędzi dopasowanych do swoich indywidualnych potrzeb. Podczas wyboru narzędzi widiowych należy jednak uwzględnić kilka istotnych kwestii. Jak podkreśla specjalista z firmy Abra Marmi Barbara Rurańska: Najważniejszą cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru narzędzi widiowych, jest przede wszystkim ich jakość. Jeżeli mają to być produkty wykorzystywane w codziennej działalności, to właśnie ta cecha jest podstawą. Dzięki temu można mieć pewność, że nawet w przypadku częstych prac nie będzie konieczna wymiana narzędzia już po kilku tygodniach – dodaje.

Inną kwestią jest cena narzędzi widiowych. Sklepy z profesjonalnym wyposażeniem kamieniarskim proponują zarówno zakup pojedynczych produktów, jak i całych zestawów. Czasami ta druga opcja jest zdecydowanie korzystniejsza. Dlatego warto wcześniej sprawdzić dokładną ofertę i dopiero po jej analizie zdecydować się na zakup. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na dokładnie tych samych narzędziach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz