Materiał Partnera

Narzędzia ścierne – jak dostosować je do zakresu wykonywanych prac?

Narzędzia ścierne – jak dostosować je do zakresu wykonywanych prac?
Prace remontowe, które od czasu do czasu wręcz wypada przeprowadzić w domu lub w mieszkaniu, nie zawsze muszą kojarzyć się z potężnym przedsięwzięciem finansowym i logistycznym. Niektóre z elementów wymagają jedynie oszlifowania – i w tym przypadku, całkiem dosłownego. Każdy majsterkowicz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak przydatne potrafią być profesjonalne narzędzia i materiały ścierne. Co warto o nich wiedzieć?

Papier ścierny do elektronarzędzi

Wykorzystanie podczas prac remontowych elektronarzędzi to bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają wszyscy wykonawcy, przykładający wiele uwagi do spraw związanych z czasem realizacji usługi oraz do precyzji jej wykonania. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku narzędzi ściernych przeznaczonych do szlifowania konkretnej powierzchni. Cechą charakterystyczną tego typu urządzeń jest tzw. stopa, czy element, na którym zamontowany zostaje materiał ścierny. W zdecydowanej większości przypadków mamy tutaj do czynienia ze specjalistycznie zaprojektowanymi krążkami. W zależności od zaistniałych potrzeb wytwarza się je w wersji jedno lub dwustronnej.

Jako że krążek zawsze ma tę samą średnicę co stopa, jego nałożenie jest banalnie proste. Krążki ścierne różnią się od siebie głównie gramaturą, czyli średnicą ziaren. Materiały najgrubsze stosuje się do wstępnej. Jeżeli zaś chodzi o obróbkę precyzyjną lub nawet polerowanie, to w tych przypadkach najlepiej sprawdzą się krążki drobnoziarniste. Do obróbki jakich powierzchni można wykorzystać krążki ścierne?

Zastosowanie krążków ściernych

Swoją ogromną renomę krążki ścierne zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności zastosowania. Najczęściej wykorzystuje się je do obróbki powierzchni metalowych, w tym przede wszystkim do prętów oraz blach. Nie zmienia to jednak faktu, że doskonale sprawdzą się także przy pracy z drewnem, materiałami syntetycznymi, czy kompozytami. Nie można także nie wspomnieć o kamieniu naturalnym i syntetycznym, a także o gipsie oraz betonie. Ze względu na ogromne temperatury wytwarzające się podczas szlifowania, każdy krążek ścierny ulega silnej eksploatacji, aczkolwiek wykonawcy wyraźnie podkreślają, że te, pochodzące od najlepszych producentów, wytrzymują kilkukrotnie dłużej.

Najwyższą jakość materiałów ściernych zagwarantować mogą firmy takie jak Hermes Polska, które dzięki wprowadzeniu wielu innowacji, wyrobiły sobie opinię najrzetelniejszych. W bardzo dużej rodzinie materiałów ściernych znaleźć można także pasy i taśmy szlifierskie oraz, co wyda się oczywistością, papier ścierny do zastosowania manualnego.

Opracowanie:
Gądki, Towarowa 3
tel. 61 624 89 48
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz