Materiał Partnera

Napawanie i szlifowanie podzespołów silnika

Napawanie i szlifowanie podzespołów silnika

Rozmaite problemy z wałami korbowymi, wałkami rozrządu czy blokiem silnika to usterki, które wymagają pomocy specjalistycznego warsztatu ślusarsko-mechanicznego. Prowadzony przez Adama Korczyńskiego zakład tego typu świadczy profesjonalne usługi napawania i szlifowania podzespołów samochodowych. Jak konkretnie wyglądają te prace i w jakich sytuacjach się je wykonuje?

Kompleksowa naprawa wałów korbowych

Wał korbowy silnika spalinowego to niezwykle istotny element każdego pojazdu mechanicznego. To właśnie dzięki temu podzespołowi możliwe jest wytworzenie momentu obrotowego. Obciążenia, którym poddany jest wał korbowy, są ogromne, dlatego nierzadko dochodzi do ich awarii. Można je jednak skutecznie wyeliminować dzięki specjalistycznym zakładom naprawczym, takim jak np. warsztat ślusarsko-mechaniczny Adama Korczyńskiego. Do kompleksowej reperacji zalicza się m.in. napawanie wału korbowego. Dotyczy to najczęściej czopów głównych i korbowych, czyli najważniejszych elementów podzespołu. Dzięki pokrywaniu warstwą metalu za pomocą techniki spawania w połączeniu z topieniem podłoża, można przywrócić wał do odpowiedniego stanu i nominalnego wymiaru. Gwarantuje to uzyskanie właściwej mocy nawet bardzo wyeksploatowanego silnika. Naprawy wałów korbowych obejmują też procesy szlifowania, prostowania i wyważania tego podzespołu. W pełni profesjonalny sposób wykonuje takie prace warsztat ślusarsko-mechaniczny Adama Korczyńskiego. Co jeszcze jest w stanie zaoferować swoim klientom?

Prace związane z blokiem silnika

Głównym elementem konstrukcyjnym silnika spalinowego jest jego blok. To właśnie w nim znajduje się układ korbowy i wiele innych elementów, które ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym. Należy do nich rozrząd silnika składający się z kilku elementów. Należy zwracać baczną uwagę na ich zużycie – nadmierne może spowodować spore zniszczenia podczas skomplikowanego procesu zsynchronizowanej pracy wałków rozrządu w stosunku do obrotów wału korbowego. W przypadku konieczności wymiany rozrządu warto zwrócić się do profesjonalistów – warsztat ślusarsko-mechaniczny Adama Korczyńskiego poradzi sobie z tego typu naprawą bez większych problemów. Ten specjalistyczny zakład zajjmuje się też pracami wymagającymi sporych umiejętności i kwalifikacji, takimi jak chociażby wytaczanie łoży głównych bloku silnika i planowanie jego powierzchni. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wytaczarek i innego typu urządzeń warsztat Adama Korczyńskiego może podjąć się kompleksowej regeneracji bloku silnika. Oznacza to też prace z zakresu składania układów tłokowo-korbowych. Trudne, skomplikowane awarie istotnych podzespołów silnika mogą być więc z powodzeniem wyeliminowane, a komponenty zregenerowane – niezbędna jest jednak pomoc renomowanego warsztatu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz