Materiał Partnera

Największe zalety transportu samochodowego lekkiego.

Największe zalety transportu samochodowego lekkiego.

Mianem transportu samochodowego lekkiego określa się transport z wykorzystaniem floty poniżej 3,5 tony. Jest to jeden z najprężniej rozwijających się segmentów, jeśli chodzi o branżę przewozową. W przeciwieństwie do klasycznego transportu, przedsiębiorcy używających lekkich samochodów nie są zobowiązani do dopełniania aż tylu formalności. Jakie zalety niesie za sobą korzystanie z usług transportu lekkiego?

Największe zalety transportu lekkiego

Korzystanie z usług firm przewozowych, która posługuje się flotą pojazdów do 3,5 t ma wiele zalet. Przede wszystkim pojazd dostawczy może poruszać się na drogach o wiele sprawniej i szybciej od samochodów ciężarowych. Jazda na terenie miasta także nie stanowi dla mniejszych aut dużego problemu – kierowców nie obowiązuje część przepisów drogowych i zakazów, które skierowane są chociażby dla osób, które siedzą za kierownicą TIR-a. Jak informuje specjalista z firmy przewozowej Art-Pi- do prowadzenia samochodu dostawczego nie potrzeba żadnych specjalistycznych uprawnień. Jedynym dokumentem, który będziemy potrzebować jest prawo jazdy kategorii B. W związku z tym znalezienie kierowców do pracy w firmie transportowej nie jest trudne. Ich wynagrodzenie jest także niższe niż wypłata zawodowych kierowców, posiadających szersze kompetencje. Przekłada się to na atrakcyjność oferty przedsiębiorstw przewozowych, gdyż ceny ich usług są niższe.

Transport na terenie kraju i poza jego granicami

Z transportu samochodowego lekkiego warto skorzystać zarówno wtedy, gdy mamy do przewiezienia ładunek na terenie kraju, jak poza jego granicami. Kierowca bez problemu i w krótkim czasie dostarczy przesyłkę z punktu A do punktu B, dając nam gwarancję, że zostanie ona przekazana odbiorcy w nienaruszonym stanie. Pojazdy do 3,5 t zwolnione są opłat za płatne odcinki dróg krajowych i zagranicznych, co także kształtuje cenę całej usługi.

Jakie zmiany w przepisach niesie za sobą Pakiet Mobilności?

Do tej pory kierowcy samochodów do 3,5 t zwolnieni byli z konieczności uzupełniania tachografu. Jednak nowe procedury wynikające z członkostwa Polski w Unii Europejskiej mogą wymusić zmianę w tym zakresie. W praktyce oznacza to, że w niedalekiej przyszłości, kierowców busów na trasach międzynarodowych, obowiązywać będzie taki sam czas pracy, przerw i odpoczynku, jak kierowców ciężarówek. Konieczne będzie także posiadanie karty kierowcy. Zmiany te mogą poważnie wpłynąć na kształtowanie się cen usług transportu samochodowego, jednak na tę chwilę wciąż warto korzystać z atrakcyjnej oferty firm przewozowych tego typu.

Opracowanie:
Dąbrowa Górnicza, Olimpijska 5
tel. 533 201 076
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz