Materiał Partnera

Najważniejsze zalety odkurzacza centralnego

Najważniejsze zalety odkurzacza centralnego
Utrzymanie domu w należytej czystości jest niezwykle ważne. Nie tylko świadczy to o podejściu gospodarza do wykonywania obowiązków, ale także zapewnia odpowiednią atmosferę w momencie, gdy spodziewamy się gości. Nienaganny porządek można osiągnąć za pomocą odkurzania. Niemniej jednak w domach jednorodzinnych standardowe urządzenia mogą okazać się nieco problematyczne. Co oferuje w tym zakresie nowoczesna technologia?

Odkurzacze centralne – co warto wiedzieć?

W domach jednorodzinnych, szczególnie tych wielopiętrowych odkurzanie może przysporzyć o wiele więcej problemów niż dzieje się to w przypadku standardowych mieszkań w blokach. Nie chodzi tu tylko o większy metraż. Przede wszystkim mowa tutaj o konieczności przenoszenia odkurzacza z piętra na piętro, co może być kłopotliwe dla np. samotnie mieszkających samotnych ludzi. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zakup systemu odkurzania centralnego. Czym się charakteryzuje? Jest to po prostu bardziej zaawansowany technicznie odkurzacz, którego końcówki ssące znajdują się w pomieszczeniach wcześniej wyznaczonych przez inwestora. W przypadku odkurzacza centralnego wystarczy przejść do kolejnego pokoju, bez konieczności dźwigania. Wszystkie nieczystości odprowadzane są w jedno miejsce, które podobnie jak odkurzacze standardowe, od czasu do czasu trzeba przeczyścić.

Odkurzacze centralne, jako że znaczna ilość elementów systemu schowana jest w ścianach, warto zaplanować już na etapie budowy. Aby wszystko mogła działać tak, jak należy, trzeba również zadbać o sprawy związane z zasilaniem. Odkurzacze centralne nie są jednak urządzeniami, dostępnymi w każdym sklepie AGD. Żeby stać się jego właścicielem, należy udać się do specjalistycznych firm. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Elkam, która od lat zapewnia inwestorom łatwy dostęp do sprzedaży i montażu systemów centralnego odkurzania. O jakich jeszcze zaletach warto wiedzieć?

Odkurzacz centralny a kwestie zdrowotne

Ogromną zaletą odkurzaczy centralnych jest to, że podczas sprzątania nie ma się do czynienia ze zjawiskiem wzbijania pyłu. Jest to szczególnie ważna informacja dla wszystkich tych, którzy zmagają się z problemem alergii. Całość systemu skonstruowana jest w taki sposób, że zassane powietrze poprzez wąż bezpośrednio trafia do jednostki centralnej. Odkurzacze centralne przy swojej pracy charakteryzują się także znacznie mniejszym hałasem.

Dzięki czemu jest to możliwe? Jednostka centralna w zdecydowanej większości przypadków znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym, które oddalone jest zazwyczaj od pomieszczeń użytkowych. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż ze względu na brak konieczności zastosowania worków papierowych, opróżnienia zbiornika można dokonywać jedynie 2-4 razy do roku, co byłoby niemożliwe w przypadku odkurzacza standardowego.
Opracowanie:
Opacz-Kolonia, Środkowa 24b
tel. 601 201 501
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz