Materiał Partnera

Najważniejsze rodzaje agregatów uprawowych

Najważniejsze rodzaje agregatów uprawowych

Agregaty uprawowe to specjalistyczne maszyny rolnicze, które wykorzystywane są na gospodarstwach w celu spulchniania i pełnego rozdrabniania roli. Sprzęt ten musi charakteryzować się przede wszystkim wysoką wydajnością, powinien być też funkcjonalny i spełniać oczekiwania rolnika. Poszczególne agregaty są z tego względu przystosowane do różnych prac – jakich konkretnie?

Właściwe zabezpieczenie

Agregaty uprawowe dzięki swojej stosunkowo skomplikowanej budowie nierzadko łączą w sobie funkcjonalność kilku maszyn rolniczych. Daje to możliwość doskonałego dopasowania agregatu do konkretnych potrzeb na gospodarstwie i planowanych prac wykonywanych z jego wykorzystaniem. Tego typu maszyny rolnicze dostarczane przez renomowanych producentów są także w odpowiedni sposób zabezpieczane. Dzięki temu mogą być poddane nawet intensywnej eksploatacji, która nie wpływa na ich stan oraz funkcjonalność. Spore możliwości w tym zakresie oferuje m.in. agregat podorywkowy.

W zależności od rozwiązań konstrukcyjnych występuje w nim zabezpieczenie kołkowe, resorowe czy jako tzw. ząb sprężysty. W dopasowaniu odpowiedniego modelu pomoże firma Agro-Mil, która od wielu lat zajmuje się dystrybucją wszelkiego rodzaju agregatów uprawowych. Warto także wspomnieć o innych wariantach – tego typu maszyny rolnicze występują bowiem w wielu konfiguracjach, co umożliwia ich dopasowanie do planowanych prac na gospodarstwie. Jakie zatem agregaty uprawowe są najczęściej wybierane przez klientów?

Wiele typów agregatów

Do najpopularniejszych agregatów uprawowych z pewnością zaliczyć można model uprawowo-siewny. Jest on stosunkowo rozbudowany i połączony m.in. z siewnikiem pneumatycznym, co daje wiele możliwości w zakresie przeprowadzanych prac. Poszczególne modele agregatu uprawowo-siewnego różnią się od siebie chociażby szerokością, dzięki czemu można je dostosować do rodzaju eksploatacji. Wspomniane już agregaty podorywkowe mogą być połączone z funkcjonalnością uprawowych, tworząc tym samym odrębny typ tej maszyny rolniczej, którą także znajdziemy w rozbudowanej ofercie dystrybutora.

Niezwykle ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest agregat talerzowy. Doskonale sprawdza się do uprawy przedsiewnej. Najczęściej w tym modelu talerze robocze ustawione są w dwóch rzędach, a możliwość konfiguracji ich kątów nachylenia zapewnia maksymalną efektywność w zakresie mieszania resztek roślin, które pozostały w glebie po uprawach. W ofercie renomowanych dystrybutorów maszyn rolniczych można również znaleźć agregaty formująco-pielęgnacyjne, a także bezorkowe. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem są agregaty hydraulicznie składane, które też obejmuje szeroki asortyment. Warto przed wyborem skonsultować się ze specjalistą – doradzi on dopasowanie konkretnego modelu agregatu uprawowego.

Opracowanie:
Rogóźno 130
tel. 505 420 807
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz