Materiał Partnera

Najlepsze produkty i materiały dla plastyków

Najlepsze produkty i materiały dla plastyków

Niezależnie od tego, czy malowanie i tworzenie to Twoja praca, czy hobby, z pewnością wiesz, jak ważne są wysokiej jakości produkty i materiały przeznaczone dla plastyków. Dowiedz się, co powinieneś mieć pod ręką, jeśli chcesz wyzwolić pokłady swojej kreatywności. Zapoznaj się z naszym artykułem – znajdziesz w nim porady, na co zwrócić uwagę kupując materiały dla plastyków oraz podpowiedzi, gdzie znajdziesz produkty najwyższej klasy.

Tworzysz w wolnej chwili, dla relaksu? Zajmujesz się malowaniem profesjonalnie? A może zauważyłeś potencjał u swojego dziecka i szukasz materiałów plastycznych najwyższej jakości?  W takim razie znalazłeś się w odpowiednim miejscu! W renomowanym sklepie Pastel w Warszawie, znajdziesz dokładnie to, czego szukasz! Oprócz produktów i akcesoriów do malowania od najlepszych światowych i krajowych producentów możesz liczyć również na bogaty wybór produktów biurowych i reklamowych.

Farby i pędzle

Artyści zwykle sięgają po farby:

  • akwarelowe,
  • olejne,
  • akrylowe

Czym się od siebie różnią? Farby akrylowe to spłaszczone i utwardzone pigmenty, które przed malowaniem rozcieńczamy sporą ilością wody. Tego typu farby nie pokrywają całej faktury papieru, pozostawiają prześwity i nierówności, które gwarantują subtelny, nieco romantyczny efekt. Świetnie sprawdzają się do malowania pejzaży i portretów. Farby olejne natomiast mają gęstą i aksamitną konsystencję, która pozwala uzyskać różne efekty. Wyróżniają się znakomitym kryciem i świetną jakością. Farby akrylowe produkowane są z żywic poliakrylowych i pigmentów, dzięki czemu są nietoksyczne. To bardzo dobry wybór dla dzieci! Mają kremową konsystencję, a po rozcieńczeniu wodą, uzyskamy efekt podobny do akwareli, jednak znacznie trwalszy. Możemy nimi malować drewno, tekturę i szkło. Polecane są osobom zajmującym się techniką decoupage. Oprócz farb artyści chętnie sięgają po terpentynę, która służy przede wszystkim do rozcieńczania lakierów i farb olejnych. Sprawdza się także przy pracach renowacyjnych np. odnawianiu starych mebli jako zmywacz i rozpuszczalnik.

Niezbędne akcesoria

Każdy artysta-malarz musi wyposażyć się w wysokiej jakości pędzle, paletki, sztalugi, płótna i rysownice. To właśnie dzięki tym produktom możemy tworzyć wspaniałe dzieła w komfortowy sposób. Szczególnie istotna jest sztaluga malarska, która ułatwia nam pracę – stabilizuje obraz, gwarantuje prawidłowy kąt widzenia i troszczy się o nasz kręgosłup.

Pamiętajmy, żeby produkty dla plastyków kupować w zaufanym sklepie, który oferuje bogaty wybór asortymentu najwyższej jakości. Dzięki temu będziemy tworzyć z przyjemnością.

Opracowanie:
Warszawa, Skaryszewska 2 lok. U-1
tel. 22 619 64 26
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz