Materiał Partnera

Najczęstsze naprawy bieżące samochodów osobowych

Najczęstsze naprawy bieżące samochodów osobowych
Regularne przeprowadzanie napraw bieżących jest kluczowe w utrzymaniu samochodu osobowego w dobrym stanie technicznym. Dzięki działaniom mechaników z dobrego warsztatu właścicielom dbających o swoje auta nierzadko udaje się uniknąć poważnych awarii, które są nie tylko trudne do usunięcia, ale też bardzo kosztowne. Jakie zatem naprawy bieżące najczęściej wykonują specjalistyczne serwisy samochodowe?

Równa, prawidłowa praca silnika

Sercem każdego samochodu osobowego jest jego jednostka napędowa. O silnik należy dbać na kilka sposobów, zabezpieczając go dzięki temu przed poważniejszymi awariami. Bardzo ważna jest regularna wymiana oleju silnikowego. Powinno się ją wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta – najczęściej interwał wynosi rok lub 15 000 km. Wraz ze zmianą oleju niezbędne jest też zamontowanie nowego filtra olejowego. Przy takim serwisie dobrze jest również zdecydować się na wymianę reszty filtrów – paliwowego, filtra powietrza i kabinowego.

Nie należy bagatelizować żadnych sygnałów wysyłanych przez samochód. Komputer pokładowy informujący kierowcę za pomocą specjalnych kontrolek wskazuje, że silnik może pracować niewłaściwie. W takiej sytuacji dobrze jest przeprowadzić diagnostykę komputerową. Może się nią zająć Turbo Garaż, który jest warsztatem przeprowadzającym w sposób profesjonalny wszelkie naprawy bieżące aut osobowych. Jeśli przez fachowców zostanie wykryta usterka jednostki napędowej, zaproponują oni jej szybkie i skuteczne wyeliminowanie. Pozwoli to na zachowanie silnika w doskonałej kondycji niezależnie od jego przebiegu.

Naprawy zawieszenia i nie tylko

Ważnym elementem samochodu osobowego jest również układ zawieszenia. To właśnie on odpowiada nie tylko za komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Pokonywanie nierówności na drodze ze zbyt zużytymi komponentami układu zawieszenia może skończyć się bardzo poważną usterką, dlatego warto regularnie sprawdzać stan amortyzatorów czy wahaczy i w razie konieczności przeprowadzić ich naprawę lub wymienić na nowe części zamienne.

Oprócz tego w skład najczęściej wykonywanych napraw bieżących aut osobowych zaliczają się też czynności serwisowe związane z układem hamulcowym. To jednak nie tylko wymiana tarcz czy klocków, ale także wykonana w odpowiedni sposób wymiana płynu hamulcowego i odpowietrzenie układu. Mechanicy z dobrego warsztatu zajmą się też klimatyzacją. Dzięki naprawom bieżącym w tym zakresie uda się uniknąć przykrego zapachu po jej włączeniu. Układ klimatyzacji będzie również w sposób właściwy schładzał kabinę, skutecznie dbając o komfort użytkowników samochodu osobowego.

Opracowanie:
Grabno 49
tel. 692 793 569
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz