Materiał Partnera

Najczęstsze błędy przy wyborze bramy wjazdowej

Najczęstsze błędy przy wyborze bramy wjazdowej

Bramy są bardzo istotnym elementem ogrodzenia, który musi zostać dobrany w najlepszy możliwy sposób. Najlepiej decyzje o tym, jaką bramę wybierzemy podjąć jeszcze na długo przed zatwierdzeniem projektu ogrodzenia, w taki sposób, aby projektant mógł uwzględnić je w swojej pracy. Niestety, wiele osób nawet pamiętających o tej zasadzie, popełnia inne kardynalne błędy przy wyborze bram. 

Próba maksymalnego oszczędzania

Budowa domu oraz zadbanie o estetyczne przygotowania całego otoczenia (m.in. podwórka, trawnika, ogrodzenia oraz właśnie bramy) może być bardzo kosztowne.  Nie warto jednak za wszelką cenę starać się oszczędzić na bramie wjazdowej, ponieważ w tym przypadku jakość podąża za ceną. Wiele osób popełnia błąd polegający na tym, że kieruje się tylko ceną. Na pierwszy rzut oka (pod względem estetycznym) zarówno tanie, jak i drogie bramy mogą wyglądać podobnie. Różnica widoczna jest dopiero w jakości wykonania, a trzeba pamiętać o tym, że brama jest inwestycją na lata, a ewentualna wymiana będzie kosztować więcej niż pierwotny zakup bramy wjazdowej dobrej jakości. Szukając bram najwyższej jakości, konieczne jest sprawdzenie oferty firmy Sydo-Bud - jednego z branżowych liderów.

Nieodpowiedni typ bramy

Z racji tego, że dostępne są liczne rodzaje bram, jej wybór powinien być zgodny ze stylistyką zabudowania oraz ogrodzenia. Przepisy stwierdzają, że brama wjazdowa musi otwierać się do wewnątrz. Najpopularniejszymi rodzajami bram są bramy wjazdowe skrzydłowe oraz bramy wjazdowe przesuwne. Bramy przesuwane są odpowiednie dla działek z krótkim podjazdem, ponieważ ich obsługa polega na przesunięciu w bok. Kiedy miejsca przy wjeździe jest jeszcze mniej rozwiązaniem, może być brama rozsuwająca się na dwie strony. Bramy wjazdowe skrzydłowe są z kolei przeznaczone do większych działek. Cechują się dużym wyborem kolorów i wzorów, które pozwalają na dowolne upiększenie swojej posesji. Skrzydła poruszają się na zawiasach, a cała konstrukcja podtrzymywana jest poprzez płytki montażowe lub stalowe słupki.

Skrzydłowe bramy wjazdowe produkowane są w dwóch wersjach: manualnej oraz automatycznej. Obydwie z nich sprawdzą się w miejscach z nierównością terenu np. na pochyłym terenie lub tam, gdzie za bramą znajduje się wzniesienie.

Rozmiar bramy

Inny często popełnianym błędem jest zły dobór wymiarów bramy wjazdowej. Minimalna szerokość według prawa to 2,4 m, jednak zdecydowanie warto wybrać bramę, która jest szeroka na co najmniej 3 metry. Jeżeli chodzi o bramy skrzydłowe - to istotne jest zadbanie o to, aby otwierały się pod kątem około 90-100 stopni.

Opracowanie:
Stare Grabie, Główna 230
tel. 511 323 245
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz