Materiał Partnera

Najczęstsze awarie w samochodach

Najczęstsze awarie w samochodach

Niemalże każdemu kierowcy zdarzyło się mieć problem ze swoim samochodem, również bez jego bezpośredniej winy. Samochody się psują, tak jak wszystko. Po jakimś czasie niektóre części nie działają tak jak powinny, przez co zaczynają się psuć po kolei i powodują niezdolność samochodu do dalszej podróży. Jakie jednak są najczęstsze usterki samochodów? Jak, oraz czy można ich uniknąć?

Dziurawa opona

Jedna z najprostszych do spowodowania awarii samochodowych - przebita opona. Z tego też powodu nigdy nie powinieneś zapominać o kole zapasowym, dzięki któremu będziesz mógł wymienić zniszczoną oponę na nową, a następnie dojechać w miejsce docelowe bez większych kłopotów.

Niedziałające światła samochodowe

Na światła w naszym samochodzie wpływ ma wiele czynników, jednak tak naprawdę rzadko jest to spowodowane naszą elektroniką, a po prostu problemem mechanicznym - przepaloną żarówką. Podobnie jak w przypadku koła zapasowego, powinniśmy również posiadać w samochodzie nowe, zamienne żarówki, które mogą pomóc nam uchronić się od kolizji samochodowych oraz mandatów, które moglibyśmy wyłapać po drodze do miejsca docelowego.

Rozładowany akumulator

Akumulator na szczęście bardzo rzadko się psuje, ale mimo to, często potrafi się rozładować ze względu na wiele różnych czynników. Aby uniknąć nieprzyjemności z tym związanych, warto po prostu skontrolować co jakiś czas napięcie i nie pozwalać, aby spadło poniżej 12 wolta.

Klocki hamulcowe

Stan klocków hamulcowych powinien być poddawany diagnozie średnio co tysiąc kilometrów, dzięki czemu nie przegapimy tego momentu, w którym powinniśmy już je wymienić. Słysząc nieprzyjemny dźwięk podczas hamowania, coś w stylu szurania, prawdopodobnie chodzi o zużyte klocki hamulcowe, które będziesz musiał niezwłocznie wymienić. Wymieniając odpowiednio wcześnie klocki hamulcowe, nie będziesz musiał koniecznie zamawiać nowych tarcz.

Płyn hamulcowy

Powinniśmy również pamiętać o wymianie płynów hamulcowych w odpowiednim momencie, ponieważ jest to bardzo ważny aspekt. Podczas normalnej jazdy, wystarczy wymieniać płyn hamulcowe co rok albo dwa lata, lub też po pokonaniu około 50 tysięcy kilometrów. W przeciwnym razie może nawet dojść do jego zagotowania, a przez to hamulce zwyczajnie przestaną działać.

Świece żarowe

Warto też pamiętać o wymianie świec żarowych, ponieważ samochody z dieslem są zazwyczaj eksploatowane w dłuższych trasach, kiedy też nie możemy pozwolić sobie na awarie po drodze. Im więcej jeździmy, tym rzadziej będzie trzeba je wymieniać. Powinniśmy poddawać je diagnozie przynajmniej co dwa lata.

Nie każdy potrafi jednak samodzielnie zadbać o swój pojazd, lub nie każdy ma na to czas. Warto wtedy skorzystać z usług ekspertów, takich jak Arkomotor 1. Jarzębski A. Ich główna specjalizacja to diagnostyka oraz naprawa samochodów.

Opracowanie:
Ścinawa, Rybna 3
tel. 605 115 251
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz