Materiał Partnera

Najciekawsze inspiracje na umeblowanie małej kuchni

Najciekawsze inspiracje na umeblowanie małej kuchni

Decydując się na zmianę wystroju małej kuchni musimy przede wszystkim zdecydować się na konkretny styl. Będzie on osią, wokół której będziemy dobierać kolory, meble i dodatki. Należy odpowiedzieć sobie na pytania czy ma być nowoczesna, futurystyczna a może w stylu retro? Mała kuchnia w bloku wciąż może być piękna i funkcjonalna. Warto wykorzystać sprawdzone sztuczki dekoratorskie, aby optycznie ją powiększyć. Strzałem w dziesiątkę są z pewnością meble na zamówienie!

Niewielkich rozmiarów lub wąska kuchnia wciąż może zachwycać oryginalnością zastosowanych rozwiązań i pięknym wykończeniem. Z pewnością potrzebny jest tu dobry pomysł jak wykorzystać i zagospodarować dostępną przestrzeń. Firma Gen-Meb specjalizująca się w tworzeniu mebli na wymiar i dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży wie jak poradzić sobie z każdą nawet niewielką przestrzenią!


Odpowiednie rozwiązania

Największym problemem związanym z posiadaniem małej kuchni to problemy z wygodnym przemieszczaniem się, brak miejsca do pracy czy światła dziennego. Jedną z opcji jak temu zaradzić jest wyburzenie ścianki działowej i stworzenie otwartej przestrzeni. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość, wtedy warto zastosować odpowiednie rozwiązania niewymagające tak dużej ingerencji w strukturę mieszkania. Dużo zależy od kształtu pomieszczenia. Przy wąskich kuchniach o szerokości do 2-2,5m kluczem jest rozmieszczenie mebli. Wtedy najlepiej umieścić jeden ciąg szafek wzdłuż dłuższej ściany i ewentualnie zakręcić je na jeden krótki bok pomieszczenia. Warto pamiętać, że trzeba zostawić sobie nieco miejsca na swobodne schylanie się do szafek i otworzenie piekarnika. Inny problem dotyczy braku stołu w takim pomieszczeniu. Jednak dzisiejsze meble pozwalają zastąpić go blatem wysuwanym jak szuflada z szafek lub stołem składanym, który można przymocować do ściany, aby nieużywany pełnił funkcję półki. Do małej kuchni warto wybierać jasne kolory ścian czy podłogi, co pozwoli optycznie ją powiększyć. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z kolorów! Można przemycić go w dodatkach lub decydując się na pomalowanie jednej ze ścian na mocniejszy kolor.

Meble na wymiar

Aby uniknąć stresów i rozczarowań warto zamówić meble na wymiar. Pozwoli nam to maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ale również otrzymać meble odpowiadające w pełni naszym upodobaniom. Styl nowoczesny z połyskującymi lub matowymi frontami, tradycyjny z meblami kuchennymi z drewna czy połącznie nowoczesności i stylu retro to jedne z propozycji naszej firmy. Poza tym wytwarzamy meble sypialniane, meble łazienkowe, meble biurowe i meble do przedpokoju. Jesteśmy w stanie przygotować indywidualny projekt szafek do kuchni wykorzystujących różne systemy np. obrotowy ułatwiające korzystanie z nich na mniejszej przestrzeni. Wykorzystujemy jedynie trwałe materiały najwyższej jakości od sprawdzonych producentów i dostawców, co pozwala wytworzyć meble, które będą użytkowane przez lata.

Opracowanie:
Wrocław, Skarbowców 55/57 lok. 3
tel. 607 331 836
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz