Artykuł sponsorowany

Na czym polega spawanie metodą TIG i MIG? Budmar Marcin Andryszkiewicz

Na czym polega spawanie metodą TIG i MIG? Budmar Marcin Andryszkiewicz

Spawanie, czyli łączenie ze sobą elementów metalowych, to jedna z podstawowych technik stosowanych w szeroko pojętym przemyśle. Aby proces ten był trwały, a zespalane elementy bezpieczne w użytkowaniu i estetyczne, powinien być wykonany pod okiem fachowca. Doświadczony spawacz będzie wiedział, która technika (spawanie TIG lub spawanie MIG) będzie najlepsza w danym przypadku.

Spawanie TIG

TIG (Tungsten Inert Gas) to technika spawania, do której wykorzystuje się nietopliwą elektrodę wolframową w osłonie gazów obojętnych (np. hel, argon lub ich mieszanki). Stosuje się ją zarówno w przypadku spawania automatycznego, jak i ręcznego. Metoda TIG zwykle nie wymaga stosowania dodatkowych materiałów, jeśli jednak pojawi się taka konieczność, to dodaje się je ręcznie do jeziorka spawalniczego. Specjaliści polecają TIG do spawania stali nierdzewnej, aluminium i jego stopów. Ogromną zaletą tej techniki jest możliwość uzyskania spoiny o wysokiej jakości i czystości. Spawacz ma możliwość połączyć elementy różnej grubości. W wyniku stosowania TIG powstają niewielkie ilości żużla.

Spawanie MIG

MIG (Metal Inert Gas) to technika spawania, do której wykorzystuje się topliwą elektrodę wolframową w osłonie gazów obojętnych (np. hel, argon lub ich mieszanki). Metodę MIG specjaliści zalecają do spawania metali nieżelaznych, na przykład miedzi, aluminium, żelaza oraz ich stopów lub mieszanek. Technika ta jest często wykorzystywana do prac montażowych i technologicznych. Do jej niewątpliwych zalet należą: trwałość i niezawodność w łączeniu różnych elementów, spawanie elementów o szerokim zakresie grubości, możliwość obróbki na różnych płaszczyznach, powtarzalność wyników w przypadku automatyzacji. Niestety, każda metoda, także spawanie MIG, ma jakieś wady. W tym przypadku jest to konieczność obróbki brzegów przed spawaniem, czy też konieczność stosowania osłon podczas pracy na otwartej przestrzeni.

Do kogo warto się zwrócić?

Usługi spawalnicze warto zlecić rzetelnej i doświadczonej firmie, takiej jak Budmar Marcin Andryszkiewicz z Gomunic, w województwie łódzkim, która wykorzystuje metody MIG, MAG, TIG, MMA. Jej oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia realizację nawet trudnych zleceń. Natomiast nad spawaniem i innymi zadaniami czuwa grono wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Budmar specjalizuje się w montażu konstrukcji stalowych, budowie rurociągów przemysłowych i sieci rozdzielczych. Oferuje montaż i laminowanie rurociągów z tworzyw sztucznych TWS. Realizuje także montaż konstrukcji systemowej typu SIKLA. Firma wykorzystuje tworzywa sztuczne, takie jak polietylen i polipropylen, ze względu na ich wysoką odporność na działanie kwasów, niską ścieralność oraz małą wrażliwość na wysokie i niskie temperatury. Zapraszamy do współpracy.

Opracowanie:
Kletnia, Wschodnia 16
tel. 503 126 966
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz