Materiał Partnera

Na czym polega serwis klimatyzacji

Na czym polega serwis klimatyzacji

Klimatyzacja samochodowa jest dzisiaj obecna w każdym samochodzie, nie jest ona żadnym luksusem, a raczej zwyczajnym standardem. Większość ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania latem, bez samochodu wyposażonego w klimatyzację, która mogłaby pomóc im przetrwać ciepłe dni w podróży. Aby jednak mogła nam dobrze służyć, potrzebne są odpowiednie czynności serwisowe wykonywane w profesjonalnym warsztacie. Dowiedz się, na czym taki serwis polega.

Ozonowanie klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji to nic innego jak jej dezynfekcja. Zanieczyszczone powietrze w naszym aucie ma niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie, a przede wszystkim jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Ozonowanie zabija bakterie, grzyby oraz wirusy. Dezynfekcja tego typu pozwala także na usunięcie nieprzyjemnych zapachów stęchlizny, smarów, paliwa oraz dymu tytoniowego.

Odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja sprawia, że w kanałach wentylacyjnych w naszym samochodzie pojawia się bardzo duża ilość wilgoci. W takich warunkach nietrudno o rozwój bakterii zagrażających naszemu zdrowiu. Warto zadbać o regularne odgrzybianie klimatyzacji. Powinniśmy pamiętać o tym szczególnie wtedy, gdy kupiliśmy auto używane oraz nie mamy pojęcia w jakim stanie są kanały wentylacyjne. Alarmujący będzie także brzydki zapach, który wyczujemy bez problemu przy włączonej klimatyzacji. Najlepiej jest dokonywać odgrzybiania przynajmniej raz w roku na wiosnę po miesiącach jesienno-zimowych, które są bardzo wilgotne. Jeżeli chcemy odgrzybić klimatyzację, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takie jak np. Inter Car, która w swojej ofercie posiada serwis klimatyzacji.

Nabijanie klimatyzacji

Obok odgrzybiania oraz ozonowania często usługą serwisową zajmujących się klimatyzacją należy do uzupełnienia czynnika chłodzącego. Warto pamiętać o tym, że bez regularnego nabijania klimatyzacji nie będzie w pełni sprawna.

Dlaczego warto

Powodów do odwiedzenia serwisu klimatyzacji samochodowej może być kilka. Jeżeli poczujemy nieprzyjemny zapach, wydostający się z przewodów klimatyzacji lub siła nawiewu w naszym aucie będzie osłabiona, to znak, że układ wymaga przejrzenia w serwisie. Równie popularnym znakiem problemów jest występowanie sytuacji, w których powietrze w naszym pojeździe nie będzie wystarczająco się schładzać lub proces ten będzie trwał zbyt długo. Musimy pamiętać o tym, że warto zadbać o klimatyzację nie tylko wtedy, kiedy zaczynają się największe upały. Klimatyzacja w naszym aucie tak jak wszystko, po prostu się zużywa. Dlatego warto o nią zadbać, a różne serwisy oferują usługi, które nam w tym pomogą.

Opracowanie:
Łódź, Łodzianka 9
tel. 42 659 90 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz