Materiał Partnera

Na czym polega renowacja tapicerowanych mebli?

Na czym polega renowacja tapicerowanych mebli?

Stare, wysłużone czy antyczne. Niezależnie od wieku, w każdy mebel można tchnąć nowe życie. Meble tapicerowane są tym szczególniejsze, gdyż tu poza samą wymianą wypełnienia i obicia należy zająć się także szkieletem mebla. Renowacja to proces, który wymaga czasu i skupienia i nie może zostać przeprowadzony byle jak. Tego typu pracami zajmuje się firma Meble Tom-Sten Tomasz Stenka z Leszna.

Metody renowacji mebli tapicerowanych

Renowacja mebli tapicerowanych jest wykonywana dwiema metodami. Metoda tradycyjna polega na wykorzystaniu wszelkich naturalnych produktów, takich jak len, płótno, włosie końskie, naturalna skóra czy trawa morska. Metoda ta wskazana jest głównie przy odnawianiu mebli zabytkowych i klasycznych. Metoda nowoczesna, jak już wskazuje nazwa, jest stosowana przy meblach nowoczesnych. Tapicer korzysta tu m.in. z pianki poliuretanowej, sprężyn falistych tkanin obiciowych oraz pasów tapicerskich. Firma Meble Tom-Sten przy renowacji mebli posługuje się obiema metodami, gdyż pod jej skrzydła trafiają zarówno antyczne meble z duszą, jak te bardziej współczesne. Wykorzystuje przy tym specjalistyczne narzędzia, dzięki którym starym czy zniszczonym meblom, przywraca urok, piękno i komfort użytkowania.

Na co zwrócić uwagę oddając meble do renowacji?

Bez względu na to, czy chodzi o stare, tknięte zębem czasu, meble, czy też nowoczesne, ale zniszczone zestawy wypoczynkowe, powinny zostać oddane w profesjonalne ręce fachowca. Doświadczony tapicer, posiadający odpowiednią wiedzę i umiejętności, będzie umiał, po dokładnych oględzinach, stwierdzić jakich zabiegów wymaga określony mebel i jaką metodą będzie odnawiany. Na rynku istnieje wielu specjalistów parających się w renowacji mebli tapicerowanych. Dobrze wybrać firmę, która poza doświadczeniem, cieszy się dobrymi opiniami klientów. Na profesjonalizm można na pewno liczyć w Meble Tom-Sten. Wykwalifikowani tapicerzy oraz stolarze zajmują się renowacją mebli, ale także projektowaniem i wykonywaniem nowych mebli tapicerowanych na zamówienie: tapicerowane łóżka sypialniane oraz narożniki czy sofy.

Jakie meble poddaje się renowacji?

Renowacji wymagają zarówno wiekowe meble antyczne, jak też te, do których mamy sentyment i przypominają nam o przodkach i naszych bliskich, czyli wszystkie te meble, które kryją jakąś ciekawą historię. Ale nie tylko. Zniszczone meble współczesne, czy to przez naszego pupila, czy przez nasze dzieci, też warto poddać odnowieniu. Jeżeli sprawdzały się w codziennym życiu, były wygodne i funkcjonalne, to po co się ich pozbywać? Wystarczy oddać je do sprawdzonego i dobrego tapicera, by nadał im blasku i tchnął w nie nowe życie.

Opracowanie:
Leszno, Słoneczna 18
tel. 663 554 958
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz