Materiał Partnera

Na czym polega prostowanie felg?

Na czym polega prostowanie felg?

Jak wiadomo, warunki na polskich drogach są dla naszych samochodów ciężkie. Stan dróg publicznych bezpośrednio wpływa na zawieszenie auta. Szczególnie przy nierównościach czy też wielu dziurach w podłoży. Felgi często ulegają zniszczeniu czy zużyciu, zatem jeśli chcemy, aby przez jak najdłuższy czas spełniały swoje funkcje, powinniśmy poddać je regeneracji felg, w tym m.in. prostowaniu. Na czym ten zabieg polega? Dowiedz się.

Na czym polega prostowanie felg?

Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. FHU Bajorek Grzegorz, która w swojej ofercie posiada m.in. prostowanie felg. Powinniśmy zgłaszać się z tym problemem do profesjonalnej firmy, aby mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane w prawidłowy sposób. Jeśli chodzi o sam zabieg prostowania felg, wymaga on wykorzystania specjalnych maszyn. Przed prostowaniem, specjaliści powinniśmy sprawdzić poziom zniekształcenia oraz miejsca, które należy wyprostować. Zabieg ten nie jest wcale trudny, jednak musi być wykonywany przez specjalistę. Do maszyny należy włożyć uszkodzoną część. Wyposażona jest ona w specjalne tłoki hydrauliczne, a także nakładki robocze. Dzięki temu, felga prostuje się w bardzo prosty sposób - polega to na wykrzywieniu w odwrotną stronę. Oczywiście musi zostać zachowana odpowiednio wysoka temperatura, inaczej felga może ulec pęknięciu. Maszyna w której prostuje się felgę, jest w pełni zautomatyzowana. Cały proces trwa naprawdę szybko. Fachowiec używa różnego rodzaju łapek, trzymaczy i rozporków. Dzięki prostowaniu, felga wraca do stanu fabrycznego. Prostowanie felg stalowych jest znacznie mniej czasochłonne, ponieważ stal jest bardziej odporna na pękanie i nie jest konieczne stosowanie przy niej palników do podgrzewania. Wiele firm, poza prostowaniem felg posiada w swojej ofercie także inne usługi związane z renowacją felg czy samochodu. Wówczas mamy możliwość naprawienia całego naszego samochodu. Warto także zastanowić się nad malowaniem proszkowym, ponieważ pomaga uzyskać powłokę odporną, estetyczną i równą.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na prostowanie felg?

Wiele osób decyduje się na prostowanie felg wtedy, kiedy są wyniszczone i uszkodzenia poszły o krok za daleko. Wówczas może być tak, że nie będzie się ich dało uratować. Warto zatem unikać takich sytuacji, naprawiać felgi zanim jeszcze objawy uszkodzenia urosną do takiej rangi. Kierowca powinien zdecydować się na prostowanie felg, gdy zauważa przekrzywienia w feldze bądź ma wrażenie, że kierownica niepokojąco wibruje podczas jazdy. Może być to objaw skrzywionej felgi. Nie powinniśmy czekać z naprawą, ponieważ może dojść do większej ilości uszkodzeń, a wtedy kierowca będzie musiał dużo zapłacić.

Opracowanie:
Czeladź, Waryńskiego 1 lok. 3
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz