Materiał Partnera

Na czym polega piaskowanie antykorozyjne?

Na czym polega piaskowanie antykorozyjne?
Piaskowanie to usługa, o której zapewne wiele osób już słyszało. Wykorzystuje się ją głównie do oczyszczania powierzchni metali, zwłaszcza w przypadku części pojazdów, maszyn budowlanych oraz rolniczych. W szybki i łatwy sposób można przywrócić im doskonały wygląd oraz wydłużyć trwałość. Na czym polega piaskowanie antykorozyjne i gdzie się je stosuje?

Czym jest piaskowanie?

Piaskowanie nie należy do skomplikowanych czynności, jednak wymaga użycia odpowiedniego sprzętu – kompresora o dużej wydajności. Sprężone powietrze jest wydmuchiwane wraz z materiałem ściernym na objętą zanieczyszczeniami i korozją powierzchnię, co daje natychmiastowy efekt jej oczyszczenia. W zależności od rodzaju metalu oraz zabrudzeń stosuje się materiał ścierny o zróżnicowanej gramaturze – od drobnego pyłu, aż po piaski o dość dużej średnicy ziaren. W procesie piaskowania bardzo często wykorzystuje się także rozdrobnione szkło, suchy lód, żużel, śrut, a nawet łupiny orzechów. Metoda ta sprawdza się nie tylko w przypadku gładkich powierzchni, ale także tych posiadających różnego rodzaju wypustki, zagłębienia oraz skomplikowane kształty i zróżnicowane rozmiary.

Zalety piaskowania metalowych elementów:

  • dokładne oczyszczenie powierzchni;
  • brak zarysowań;
  • doskonałe przygotowanie do malowania proszkowego;
  • możliwość renowacji wielu elementów stalowych;
  • proces szybszy od czyszczenia ręcznego.

Ze względu na dużą ilość zalet, czyszczenie piaskowe staje się o wiele bardziej popularne od klasycznego. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku materiałów stosunkowo delikatnych, które mogłyby ulec zniszczeniu pod wpływem stalowych szczotek i szlifowania.

Piaskowanie to nie koniec!

Usługę profesjonalnego piaskowania oferuje między innymi firma Rol-Tech, której siedziba znajduje się w Złotnikach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przedstawiciel firmy podkreśla, że piaskowanie powierzchni to dopiero polowa sukcesu. Ważne jest także jej późniejsze zabezpieczenie, aby uniknąć przedwczesnej korozji na przyszłość. W tym celu stosuje się różnego rodzaju lakiery oraz farby, dobrze przylegające do metalu i odporne na zarysowania. Piaskowaniu i malowaniu najczęściej poddaje się maszyny rolnicze i budowlane, metalowe elementy pojazdów, a także różnorodne części wykorzystywane  szeroko pojętym przemyśle. Oczyszczona przy pomocy piaskowania i właściwie zabezpieczona powierzchnia jest całkowicie odporna na wilgoć i niesprzyjające czynniki środowiska. Czyszczenie piaskowe w połączeniu z malowaniem proszkowym daje praktycznie nowy produkt, bez jakichkolwiek oznak korozji.

Opracowanie:
Dobrogościce 26
tel. 516 975 926
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz