Artykuł sponsorowany

Na czym polega obsługa geodezyjna inwestycji? – Techmiar

Na czym polega obsługa geodezyjna inwestycji? – Techmiar

Obsługa geodezyjna inwestycji to kompleksowe prace geodezyjne. Występują one na każdym etapie danej inwestycji budowlanej. Zalicza się do nich podział działek i nieruchomości, rozgraniczenie nieruchomości, wznowienie granic, scalanie i wymiana gruntów pod budownictwo, modernizacja ewidencji gruntów, sporządzanie dokumentacji do celów prawnych oraz załatwianie wszelkich formalności. Tym wszystkim właśnie może zająć się firma Techmiar.

Jak to wygląda w praktyce?

Geodezyjna obsługa inwestycji dzieli się na kilka etapów. Na początku są prace przygotowawcze.

 Zadaniem geodety jest wytyczenie działki, która przeznaczona jest pod zabudowę.

 – mówi ekspert. Specjalista może również pomóc w załatwianiu formalności od strony prawnej. Możesz zgłosić się do firmy Techmiar, która świadczy tę usługę na bardzo wysokim poziomie. Nie będziesz musieć martwić się o dokumentację, która jest niezbędna do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Pomoże Ci także ona w przygotowaniu bardzo ważnych dokumentów branżowych. Możesz także liczyć na pełne wsparcie techniczne oraz indywidualne podejście do sprawy.

Geodezyjna obsługa inwestycji – co jeszcze obejmuje?

Kolejnym etapem jest organizowanie procesu inwestycyjnego, a także kontrola prac wykonywanych podczas budowy. Niezwykle istotne jest przygotowanie dokumentacji realizacyjnej. Rola geodety jest tutaj ogromna, ponieważ musi kontrolować prace podczas budowy. Obiekty muszą bowiem być usytuowane zgodnie z planem zagospodarowania działki, pozwoleniem na budowę i projektem. Specjalista musi także przygotować dokumentację odbiorową. Bardzo ważne jest również, aby dopilnował wszystkich uzgodnień i pozwoleń na użytkowanie danego obiektu. Warto wiedzieć, że obsługą geodezyjną powinny być objęte inwestycje budowlane związane z budową obiektów rekreacyjnych i sportowych, kolei, dróg, mostów, wiaduktów, ulic, dróg wodnych, portów morskich i rzecznych, przewodów podziemnych, naziemnych, napowietrznych. Ponadto również obiekty budownictwa przemysłowego i ogólnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz