Artykuł sponsorowany

Na czym polega Mikrodermabrazja

Na czym polega Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja w ostatnim czasie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej. Pozwala skutecznie sobie poradzić z trądzikiem młodzieńczym, doskonale odmładza skórę oraz przywraca jej doskonały wygląd. Jakie są dokładne wskazania do jego wykonania oraz na czym dokładnie polega, dowiesz się z naszego artykułu.


Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Jak tłumaczy specjalista z przychodni High-Med w Warszawie: „Zabieg mikrodermabrazji wykonuje się u osób, które mają problemy z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi oraz mają rozszerzone pory. Zabieg ten jest również korzystny w przypadku pacjentów, na których skórze pojawiły się płytkie zmarszczki oraz które mają ubytki kolagenu. Największą zaletą mikrodermabrazji jest to, że jej efekty są widoczne praktycznie natychmiast po wykonaniu zabiegu”.


Jak wygląda zabieg

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka lub skóry właściwej aż do pożądanego poziomu. Głębokość zabiegu dostosowuje osoba, która go  przeprowadza, na podstawie dokładnej analizy stanu skóry, rodzaju cery pacjenta oraz powstałych defektów. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Za pomocą mikrodermabrazji można wykonać zarówno delikatny peeling powierzchowny, jak i peelingi średnio głębokie. Przy głębszej ingerencji w skórę, przeprowadza się go z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.


W porównaniu z peelingami chemicznymi, mikrodermabrazja ma tę zaletę, że jest zdecydowanie mniej inwazyjna. Jej efekty są widoczne niemal od razu, a pacjent po wykonaniu zabiegu może od razu wrócić do normalnej aktywności.


Efekty mikrodermabrazji

Korzyści osiągane dzięki wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji są bardzo szerokie. Nasz rozmówca z przychodni High-Med w Warszawie wyjaśnia: „Zabieg mikrodermabrazji daje szereg niezwykłych korzyści. Przede wszystkim pozwala na pełną regenerację i poprawę wyglądu skóry. Usunięcie górnych warstw obumarłego naskórka powoduje powstanie nowych, zregenerowanych komórek, dzięki czemu skóra staje się idealnie gładka i miła dla oka”.


Żeby uzyskany efekt był bardziej trwały i widoczny, zabieg powinno się wykonać w serii od 2 do 10 razy –w odstępach co 7-10 dni. 

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz