Na czym polega mezoterapia igłowa?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który ma wiele zalet. To właśnie dlatego coraz więcej kobiet decyduje się z niego skorzystać. Poprawianie urody w salonach kosmetycznych niegdyś uważane za fanaberię, teraz staje się coraz bardziej popularne. Czym jest mezoterapia igłowa? Czy warto się na nią zdecydować? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany w celu głębokiej regeneracji skóry. Polega on na wstrzyknięciu w głąb skóry substancji aktywnych dobranych przez kosmetologa za pomocą mikronakłuć. Do aplikacji używana jest cienka igła o długości od 0,5 do 1,5 cm.

Do najczęściej stosowanych podczas zabiegu substancji należą między innymi kwas hialuronowy, biotyna, kwas liponowy czy oligoelementy. Każda z mieszanek ma inne działanie – są one indywidualnie dobierane do oczekiwań i rodzaju skóry klienta. Koktajle witaminowe mogą rozjaśnić skórę, pobudzić produkcję kolagenu, a także głęboko ją nawilżyć.

Zabieg mezoterapii wykonywany jest za pomocą strzykawki i cienkiej igły, którą nakłuwa się odpowiednie partie twarzy, skóry głowy lub ciała. Stosując technikę niewielkich mikronakłuć na skórze, specjalista wykorzystuje powstały uraz do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej pacjenta. Wykorzystanie igły pozwala na dotarcie nawet do głębokich zmarszczek i innych szczególnie wymagających miejsc.

Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

Mezoterapia igłowa jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga zastosowania znieczulenia, jednak osoby szczególnie wrażliwe mogą zdecydować się na znieczulenie przy pomocy specjalnego żelu. Cały zabieg trwa około 45 minut. Po jego zakończeniu na skórze mogą pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, które powinny zniknąć po około 2 dniach. Nie wyłączają one jednak pacjenta z normalnego funkcjonowania.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej?

Na zabieg powinny zdecydować się osoby, których skóra jest sucha, szara i pozbawiona odżywienia. Wskazaniem do wykonania mezoterapii są również pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki, powstałe po ciąży rozstępy czy cellulit. Mezoterapia igłowa na włosy jest z kolei polecana pacjenyom borykającym się z problemem wypadania włosów.

Chociaż mezoterapia igłowa jest bezpiecznym zabiegiem, istnieje również szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Są to między innymi: bakteryjne zakażenia skóry, cukrzyca, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne czy atopowe zapalenie skóry. Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe i panie w ciąży oraz karmiące piersią.

Mezoterapia igłowa - efekty

Zabieg mezoterapii igłowej niesie za sobą wiele korzyści. Mezoterapia igłowa twarzy poprawia napięcie skóry, nawilża ją, rozjaśnia drobne blizny i niweluje cienie pod oczami. Łagodzi również drobne zmarszczki, zmniejsza widoczność pękniętych naczynek i sprawia, że nasza twarz wygląda młodziej. Mezoterapia igłowa głowy wzmacnia cebulki włosów i zapobiega łysieniu. Zabieg wykonywany na ciało przyczynia się do zmniejszenia widoczności cellulitu, blizn i rozstępów.

Ile zabiegów musimy wykonać, aby zauważyć efekty? Ilość i częstotliwość wizyt w gabinecie medycyny estetycznej jest uzależniona od wskazań lekarza. Cykl terapeutyczny najczęściej obejmuje od 4 do 6 zabiegów, które wykonuje się co około 7 do 21 dni. Po jego zakończeniu zalecany jest tzw. zabieg przypominający, który powtarza się raz na 3-4 miesiące. Pozwala on na podtrzymanie osiągniętych podczas terapii rezultatów.

Mezoterapia igłowa - cena zabiegu

Cena zabiegu mezoterapii zależna jest od użytych składników i ilości zabiegów, które zostaną wykonane. Wysokość kosztów różni się także w zależności od renomy gabinetu i miejscowości. Placówki w większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław oferują mezoterapię w dużo wyższych cenach, niż gabinety w mniejszych miejscowościach. 

Średnio za jeden zabieg zapłacimy:

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz