Na co zwrócić uwagę, wybierając pole namiotowe dla rodziny z dziećmi?

Na co zwrócić uwagę, wybierając pole namiotowe dla rodziny z dziećmi?

Wakacje pod namiotem są coraz popularniejsze. Na świetnie zorganizowane kempingi możemy liczyć w Niemczech, Francji czy Włoszech, ale coraz więcej fajnych miejsc otwiera się również w Polsce. Jak spośród nich wybrać te najlepsze? Na co zwrócić uwagę, jadąc pod namiot z dziećmi? Jakie atrakcje dla maluchów czekają na kempingach? Poznaj nasze wskazówki.

Pod namiot z dzieckiem? Czemu nie!

Zastanawiasz się, czy wyjazd pod namiot z dzieckiem to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! W końcu cały rok spędzamy w budynku, czy to w mieszkaniu, biurze czy szkolnej sali. Kemping daje szansę na kontakt z naturą, a spanie na świeżym powietrzu to coś, czego nie doświadczamy na co dzień. To również gwarancja oderwania dziecka od komputera czy telewizora, które są istnymi pożeraczami czasu.

Kemping pozwala oderwać się od ciągłego życia w biegu – docenimy to szczególnie, gdy mieszkamy w dużym mieście. Taki rodzaj wypoczynku może być też dla dziecka prawdziwą przygodą, jeśli tylko dobrze wszystko zorganizujemy. Po powrocie do szkoły lub przedszkola będzie mogło pochwalić się kolegom, że umie korzystać z mapy lub kompasu lub że z bliska widziało ciekawe zwierzątko.

Jak wybrać dobry kemping dla rodziny z dziećmi?

Wybór dobrego kempingu to klucz do sukcesu. Od czego zacząć poszukiwania? Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz jechać na wakacje w Polsce czy zagranicą. Następnie pomyśl o tym, czy urlop spędzicie nad morzem, w górach, a może nad jeziorem gdzieś pośrodku lasu? Jeśli planujesz zwiedzać, zwróć również uwagę, czy kemping jest zlokalizowany w pobliżu lokalnych atrakcji.

Ważną kwestią jest dostępność punktu poboru wody pitnej i węzła sanitarnego z ciepłą wodą. Wybierając się na wakacje z małym dzieckiem, sprawdź koniecznie, czy na kempingu dostępne są urządzenia do prania, prasowania i suszenia odzieży. Będzie to duże ułatwienie – w końcu wszyscy wiemy, że dziecięce ubranka brudzą się szczególnie szybko.

W podjęciu ostatecznej decyzji powinna pomóc nam dostępna na kempingu infrastruktura. Dowiedz się, czy kemping ma dostęp do własnej plaży, a może na jego terenie znajduje się basen lub cały park wodny? Sprawdź również, czy na jego terenie znajduje się plac zabaw i boisko do gry w piłkę. Fajną opcją jest dostępność animatorów, którzy popołudniami prowadzą edukacyjne i ruchowe zajęcia dla dzieci.

Jak zorganizować dziecku czas na kempingu?

Wakacje to świetny moment, aby celebrować rodzinne chwile, których brakuje nam na co dzień. Na kempingu możecie grać w gry planszowe, wybrać się na wycieczkę (pieszą lub rowerową), spływ kajakowy czy nauczyć się czegoś nowego (niektóre obiekty oferują np. naukę gry w mini golfa lub naukę jazdy konno).

Jeśli  na kempingu dostępny jest basen, spędźcie cały dzień na wodnych zabawach. Obiekt z własnym aquaparkiem to świetne rozwiązanie dla maluchów, które uwielbiają wodę i wszelkie zjeżdżalnie. Na plaży zbudujcie wielki zamek z piasku i urządźcie konkurs na najpiękniejszą muszlę znalezioną w morzu. Wieczorem zorganizujcie grilla lub ognisko – jedzenie podane w inny niż zazwyczaj sposób z pewnością będzie bardzo atrakcyjne dla każdego malucha.

Pakując się na wyjazd, nie zapomnijcie zabrać ze sobą zabawek – książeczek, gier karcianych, foremek do piasku, zestawu do gry w badmintona czy frisbee. Przydadzą się również materace do pływania i pistolety na wodę. Rowery możecie wypożyczyć na miejscu. Jeśli dobrze zorganizujesz wycieczkę, twoje dziecko z pewnością nie będzie narzekać na nudę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz