Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę przy zakupie stolarki okiennej?

Na co zwracać uwagę przy zakupie stolarki okiennej?

Zakup stolarki okiennej – tak jak wszystkich pozostałych elementów wyposażenia do domu – musi być naprawdę dobrze przemyślany. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko parametry, ale także jakość wykonania i wiele innych aspektów, które na pierwszy rzut oka mogłyby wydawać się niezbyt ważne. O czym mowa? Poznaj najważniejsze kryteria, o których warto pamiętać podczas zakupu okien.

Materiał i okucie

Materiał z jakiego wykonane są okna to jeden z najważniejszych aspektów, branych pod uwagę podczas zakupu stolarki. PCV czy drewno? Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, niemniej jednak są najbardziej popularnymi tworzywami, dlatego warto poświęcić im chwilę uwagi. PCV, czyli polichlorek winylu, jest uznawany za materiał bezpieczny i łatwy do utrzymania w czystości. Z kolei drewno ma bardzo dobre właściwości cieplne, co przekłada się na jego wyższą cenę. Niezmiernie ważny jest także pakiet szybowy, który decyduje o izolacyjności szyby, którego wysoka wartość obniża możliwe straty ciepła. Równie istotnym elementem, na który bezwzględnie należy zwrócić uwagę przy zakupie stolarki okiennej, jest okucie, czyli system zawiasów. Ma ono bardzo duży wpływ na komfort użytkowania, ponieważ odpowiada za prawidłowe mocowanie ramy i decyduje o sposobie otwierania okna – czy będzie ono uchylne, rozwierne, a może obrotowe.

Parametry techniczne i pomiar

Przy zakupie stolarki okiennej niezmiernie ważne są parametry techniczne, obejmujące m.in. ilość światła, ciepło, właściwości akustyczne oraz konstrukcję profili. Zarówno kształt samego wzmocnienia, jak i jego grubość mają wpływ na odporność stolarki okiennej na warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju obciążenia. Aby cieszyć się funkcjonalnością okien przez długi czas, niezmiernie ważny jest ich prawidłowy pomiar, przeprowadzony najlepiej przez wykwalifikowaną osobę. Oprócz typowej funkcjonalności, dobrze dobrane okna będą miały również wpływ na zwiększenie wartości estetycznej budynku.

Opinia specjalisty

Jeśli zdecydowali się Państwo na wybór konkretnej stolarki, to warto teraz poświęcić chwilę na wyszukanie profesjonalnego sklepu, w którym można dokonać zakupu. Dlaczego jest to takie ważne? Chodzi przede wszystkim o jakość wykonania montażu. Nawet najlepsze okna – jeśli zostaną źle zamocowane nie spełnią swoich funkcji przekonuje specjalista z firmy CK Stolarka. Warto więc popytać wśród znajomych o godnych polecenia specjalistów lub zapoznać się z opiniami na temat wybranej firmy, umieszczonymi w internecie. Powinno się wziąć pod uwagę takie kwestie, jak: terminowość, ewentualne reklamacje czy sposób utylizacji starych okien.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz